.

.

New
34 Flexwire сопствена должина водоотпорна цврста јадро флексибилна рака

34 Flexwire сопствена должина водоотпорна цврста јадро флексибилна рака

DEN 1286.40

Стока
Во продавницата

Водоотпорен, 'рѓа и отпорен на корозија. Посилни од традиционалните флексибилни цевки од гушавост. Изберете ја вашата должина помеѓу 6 "и 36". Бидејќи е доста силен, Flexwire е најдобро одговара за апликации каде не е потребно чести позиционирање или репозиционирање. Направено во САД. Водоотпорен, 'рѓа и отпорен на корозија. Посилни од традиционалните флексибилни цевки од гушавост. Изберете ја вашата должина помеѓу 6 "и 36". Бидејќи е доста силен, Flexwire е најдобро одговара за апликации каде не е потребно чести позиционирање или репозиционирање. Направено во САД. Нашиот производ Flexwire е траен, водоотпорен флексибилен монтажа и позиционирање на раката алтернатива на нашите флексибилни цевки за гушавост. Идеално е за монтирање на предмети во груби или надворешни средини каде е потребна флексибилна рака за позиционирање. Апликациите за примероци вклучуваат монтирање на сензори или скенери во фабрики изложени на хемикалии, безбедносни камери на отворено и опрема или електроника на чамци и бродови во морски средини. Flex Wire е алтернатива на нашите флексибилни производи од цевки Gooseck. Подобро е да се прилагоди на апликациите каде што не е потребно честа позиционирање и повторно позиционирање затоа што е доста силно. Како резултат, еднаш свиткано е потешко да се исправи. Сепак, со зголемена сила може да поддржи поголема тежина од нашите флексибилни цевки за гушавост. Flex Wire е направен во САД со цврста мерачка #1 мерачка бакарна жица покриена со ПВЦ цевка од 16мм од надворешен дијаметар. Секој крај е опремен со адаптер од не'рѓосувачки челик од типот 303 со 3/8 ""-24 женски нишки. Крајните адаптери имаат и завртки за поставени 4мм и "" намалување на слот "" за држење со клуч. Flexwire се продава од инч со минимална должина од 6 инчи и максимум 36 инчи.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи