.

.

New
2 пакувања прилагодливо работно капаче со копче за копчиња за медицински сестри жени коњчиња за коњчиња Божиќна снегулка со сина боја

2 пакувања прилагодливо работно капаче со копче за копчиња за медицински сестри жени коњчиња за коњчиња Божиќна снегулка со

DEN 0.67

Стока
Во продавницата

100% полиестер. Затворање на влечење. Машинско миење. Оваа Божиќна работна капа има врвен дијаметар од 18 см/7in. Еластичната вратоврска на задниот дел од капачето може да се прилагоди по своја волја. Погоден е за мажи и жени со која било големина на главата. Материјал : Полиестер за дишење, памук за џемпери и пластични копчиња. Работно капаче со 2 копчиња од двете страни и памучна повлекување од внатрешната страна. Копчињата за двете страни можат да се користат за ленти за да го ослободат притисокот врз ушите, а исто така можат да избегнат притисок на ушите и да ја намалат генерацијата на брчки. Памукот за џемпери е надградена со влага за влага, што може брзо да ја апсорбира потта без да дозволи пот да се капе во очите и да влијае на работата. Дури и ако работи долго време, може да го задржи челото суво и чисто и да ја подобри ефикасноста на работата. За жените со долга коса, буфантната капа може да ја завитка целата форма на главата, а прилагодливата еластична лента на задниот дел може да ја поправи конска опашката за да ја задржи косата од лабава. Изгледа професионално и способно и може да се фокусира повеќе на работата. Нашето работно капаче со копчиња може да ја апсорбира потта во текот на летото, да остане топло и ветерно во зима. Тоа е неопходен додаток за секојдневниот живот. Истото важи и за убавината, бањата, гимназијата, медицинските сестри, лекарите, готвачите, пекарите, работниците во работилницата, итн. Здраво, добредојде во продавницата Јанџинбин! Дали барате соодветно работно капаче кое ви овозможува да се фокусирате на работата? Мислам дека можеби ќе можеме да го обезбедиме за вас. Новите капи за надградби со две копчиња од двете страни се користат за да го обесат јажето за да го ослободат притисокот на ушите што се задави од јажето долго време. Вашето чело, држете го челото суво и удобно и одржувајте ја косата свежа. Подложна еластична вратоврска со лента, можете лесно да ја прилагодите затегнатоста на капачето според вашите сопствени потреби за да одговараат на формата на главата и фризурата. Може да ја задржите целата глава и Спречете ја мрсна нечистотија и мирис на готвење, кој е многу погоден за кујнски работници. Соодветна форхоспитална, аптека, стоматолог, медицинска сестра, фармацевт, ресторани, кујни, салони и така натаму, работни капи исто така може да се користат како дневни украси. Една големина, горниот дијаметар на капачето е 7 во/18cm3. Висококвалитетна технологија за печатење и боење, печатење со целосен обем, јасни обрасци и нема Fading4. Може да се измие со рака, да се измие машина, да се исуши, а не да се избели5. Погодно за секоја сезона6. Погоден за мажи и жени со кој било обем на главата7. Мека, удобна, пот-апсорбирана и дишење на дишење имате какви било прашања во врска со нашите производи, ве молиме слободно контактирајте ме, ќе ви дадам детални одговори!.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи