.

.

New
Вениго Дигитален Термометар За Месо И Храна За Готвење И Скара, Водоотпорен Термометар За Готвење Со Инстант Читање, Термометар За Сонда За Кујна За Печење, Печење,

Вениго Дигитален Термометар За Месо И Храна За Готвење И Скара, Водоотпорен Термометар За Готвење Со Инстант Читање, Термометар

DEN 2.00

Стока
Во продавницата

● ВОДООТПОРЕН И ИЗДРЖЛИВ-Термометарот За Месо Вениго има водоотпорен рејтинг НА IPX6, така што ќе бидете сигурни дека нема да се оштети од вода. Прочитајте ги мерењата на температурата полесно при слаба осветленост со помош на ОСВЕТЛЕНИОТ LED дисплеј. Има моќен внатрешен магнет кој им помага на корисниците лесно да го поврзат термометарот со метална површина : фрижидер, скара, пушач или рерна за лесна употреба. Дозволете ви да уживате во процесот на правење храна и да го споделите доброто време со семејството. ● БРЗИ И ТОЧНИ ОТЧИТУВАЊА-Измерете ја температурата на храната или пијалокот за само 3 секунди со точност од +/- 1 степен со Термометарот За Месо Вениго и лесно може да се префрли помеѓу quando. ● ЗАКЛУЧУВАЊЕ И КАЛИБРАЦИЈА - кујнскиот термометар може да ја заклучи моменталната температура и да ја одржува прикажана откако сондата ќе се отстрани од вашата храна, така што повеќе нема да ризикувате да гледате во опасно загреана рерна или скара. Функцијата за калибрација може да го прилагоди сензорот за сонда така што секогаш ќе добиете правилно читање, со што нашиот термометар ќе трае цел живот.Компактниот дизајн ви овозможува лесно да го носите и патувате, како и висечка дупка за кујнски куки или јаже. Термометарот За Месо Од Вениго и лесно може да се префрли помеѓу quindo. Компактниот дизајн ви овозможува лесно складирање и патување со него. Дозволете ви да уживате во процесот на правење храна и да го споделите доброто време со семејството.Вениго ултра брз дигитален термометар со + /-11 точност ја ослободува вашата грижа за преварење или недоволно готвење.Прочитајте ги мерењата на температурата полесно при слаба осветленост со помош на ОСВЕТЛЕНИОТ LED дисплеј. Термометарот има магнетски грб за да можете да го закачите на фрижидер или која било метална површина, како и висечка дупка за кујнски куки или јаже. Квалитетот и практичноста на нашиот термометар за храна го прави одличен подарок за секој ентузијаст за СКАРА!. Сонда оценета со храна и врвен материјал ЗА СТОМАЧНИ МУСКУЛИ се користат за нега на вашето здравје. За да го измиете, едноставно исчистете ја со влажна крпа или исплакнете ја под чешмата. Вклучено во вашето купување е Еден Термометар За Месо Од Вениго плус 2 батерии (ЦР2032) и 12-Месечна Гаранција. Сонда оценета со храна и врвен материјал ЗА СТОМАЧНИ МУСКУЛИ се користат за нега на вашето здравје. Мерачот на скара произведен со издржлива, ип65 водоотпорна пластична обвивка ЗА СТОМАЧНИ МУСКУЛИ, за лесно чистење под проточна вода. ● РАЗНОВРСЕН ТЕРМОМЕТАР-термометарот Вениго е дизајниран за готвење стекови, пилешко, живина, говедско месо, свински рифови, печено месо, супа и морска храна итн. Ако имате какви било прашања во врска со производот, ве молиме контактирајте ја нашата пријателска услуга за клиенти и ние ќе одговориме веднаш!. Термометарот за храна е исклучително удобен. Читањата го прават навистина инстант термометар за месо, течности, скара, бонбони, СКАРА и печена храна.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи