.

.

New
Јакна за ултралејтска јакна за мажи Орвис

Јакна за ултралејтска јакна за мажи Орвис

DEN 3520.00

Стока
Во продавницата

Најлон. Затворање на патент. Само миење на рацете. Нуди цврста заштита од ветер и дожд без додадено најголемиот дел. Двонасочна истегната 3-слој водоотпорна ткаенина за дишење на најлонска обвивка. Целосно прицврстени споеви за дополнително водоотпорно водоотпорно. Ykk Aquaguard отпорни на вода. Предни џебови за складирање. Најлон. Затворање на патент. Само миење на рацете. Нуди цврста заштита од ветер и дожд без додадено најголемиот дел. Двонасочна истегната 3-слој водоотпорна ткаенина за дишење на најлонска обвивка. Целосно прицврстени споеви за дополнително водоотпорно водоотпорно. Ykk Aquaguard отпорни на вода. Предни џебови за складирање. Минималистичка јакна во рамките на системот за ултралејтско опаѓање што нуди цврста заштита од ветер и дожд што може да се носи во мал пакет или дури и во пакетот за прашка. Повеќето јакни со мавта се тешки и гломазни, но овој нов пристап кон фаул временска заштита нуди поголема удобност, слобода и значително намалување на најголемиот дел. Во комбинација со други компоненти на системот за ултралејт на Орвис Ултралејт Ова е исклучително удобен и рационализиран пристап кон мавтање и временски услови. Не мора да биде тешко да се понуди голема водоотпорна и ветерна заштита. Двонасочна истегнување, трислојна ткаенина од школка со 20 K водоотпорност / 30К оценка за дишење ја нуди трајноста што ви е потребна со удобноста и слободата што ја посакувате. Се движи со вас додека ве одржува суво и удобно во широк спектар на опсези на температура и активност. Целосното прицврстени споеви за додадено водоотпорно водоотпорно ја подобрува долговечноста на јакна. Заврши DWR (трајно отвраќание на вода ја одвраќа водата од површината на ткаенината. Ykk Aquaguard Zippers отпорни на вода се флексибилни, лесни за лизгање, но сепак ги чуваат елементите надвор. Две џебови за складирање и странични поштенски џебови имаат џебови за електрична мрежа за дишење, помалку големо, големо, помалку големо, големо, големо, помалку големо, големо, помалку големо, големо, помалку големо, големо, помалку големо, големо, помалку големо, големо, помалку рефус, помалку рефус, помалку рефус, и повеќе џебна просторија кога ви е потребна. Интегрираниот систем за манжетни на кожата на делфин спречува вода да работи на раката кога достигнува во вода за да ослободи риба. Гумени јазичиња за приклучување на алатки ги елиминираат пункциите во ткаенината кога висат алатки и нудат поголема безбедност за алатките. Внатрешен џеб за електрична мрежа за додадено складирање. Три-насочен прилагодлив аспиратор за бура со ламинирана облога. Заден јарем Д-прстен за мрежа. Најлон со ламинација за ПУ. Увезено. Големини S (34-36), М (38-40) , L (42-44), XL (46-48), XXL (50-52). Тежина во големина М : 480 g/16,9 мл.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи