.

.

New
Bettomshin 3Pcs Thermoset Ball Knob M8 Female Thread Bakelite Handle 40mm/1.57 Diameter Spherical Handle Smooth Rim Black for Lawn Mowers Exercise Equipment Machinery Valves Spigots

Bettomshin 3Pcs Thermoset Ball Knob M8 Female Thread Bakelite Handle 40mm/1.57 Diameter Spherical Handle Smooth Rim Black for

DEN 143.36

Стока
Во продавницата

【Големина】 Тип на монтирање е женски, сферичен дијаметар е 40мм/1,57 инчи, инсталацијата на големината на конецот е M8. 【Материјал】 Направен од бакелит, отпорност на висока температура и добра отпорност на абење. 【Повеќе пакувања】 Постојат многу парчиња рачки на копчето за топка во еден сет што можете да ги користите за многу машински алати. 【Чувство на зафат】 Површината е добро полирана што може да понуди удобно чувство на зафат. 【Широка апликација】 Погоден за општа примена, како што се косилки за трева, опрема за вежбање, машини, вентили, шипки, итн. Опис. Ова ултра-цврсто копче на топката со сјајна завршница, погодно за општа примена, како што се трева за трева, опрема за вежбање, машини, вентили, шипки, итн.; И обликување на инекција на копчето за топка, материјал од бакелит, се чувствува добро;. Цврсто обликувано вметнување осигурува оптимална издржливост и функционалност ;. Тркалезната мазна површина дава облечен готов изглед. Идеално копче за лост за рачки за машини. Големина на низата за монтирање : M10 Spherica Dia : 35mm/1.38 Inch Боја : Материјал за црна рачка : Бакелит раб Стил : Мазна монтажа тип : женска нишка. Рачката е направена со врвен квалитет и има одлична електрична изолација, отпорност на масло, слаба отпорност на киселина, отпорност на алкали и општа отпорност на растворувач и има одлични механички својства како што се цврстина, ригидност, добра ригидност и рамнотежа.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи