.

.

New
Поларен Рс200 Монитор На Отчукувањата На Срцето Часовник

Поларен Рс200 Монитор На Отчукувањата На Срцето Часовник

DEN 3824.00

Стока
Во продавницата

Денес, истиот концепт на обука за отчукувањата на срцето го користат спортисти од светска класа, како и секојдневни луѓе кои се обидуваат да изгубат тежина. Следењето на отчукувањата на срцето вклучува максимален пулс (тест за фитнес и базиран на возраст), максимум/просек од вкупното вежбање и од секој круг (до 99 круга), три целни зони и звучни аларми. Поларна Сопствена Зона : оваа функција ве води низ соодветна рутина за загревање и автоматски одредува безбедна и ефикасна зона на отчукувањата на срцето за вежбањевашата Сопствена Зона завршува земајќи ја предвид моменталната физичка состојба. Сопствената карактеристика ја покажува вашата потрошувачка на енергија за време на една сесија за вежбање и акумулираните трошоци. Полар препорачува целата услуга да ја врши овластен Поларен Сервисен Центар кој ќе вклучува гаранција за 90 дена при поправки и 6 месеци за батерии. Можете дури и да ги поставите вашите поставки на вашиот компјутер што работи, а потоа да ги преземете датотеките за вежбање На Веб-Услугата Поларен Тренер за трчање за анализа. Кодираниот пренос НА RS100 спречува вкрстување со други монитори така што ќе добиете персонализиран тренинг even дури и во класна средина. Бидејќи Сопствените ги следи и потрошувачката на енергија за време на една вежба и акумулираните килокалории за подолго време, на пр.Забелешка : поларните монитори за отчукувањата на срцето се прецизни инструменти; на потрошувачите не им се советува да ја менуваат сопствената батерија. Ги вклучува и следните ексклузивни Поларни карактеристики : Поларни Спортски Зони : поларните спортски зони обезбедуваат лесен начин за избор и следење на интензитетот на вашиот тренинг и следење на програмите за обука базирани на спортски зони на Поларс. Обуката е поделена на пет зони врз основа на проценти од вашиот максимален пулс : многу лесен (50-60% HRmax), лесен (60-70% HRmax), умерен (70-80% HRmax), тврд (80-90% HRmax) и максимален (90-100% HRmax). До 1990-тите, поединците бараа монитори за отчукувањата на срцето не само за потребите за обука за перформанси, туку и за постигнување на секојдневните фитнес цели. Можете да поставувате дневни и неделни цели за вежбање во однос на трошењето калории Со Сопственоткарактеристика. Вклучен предавател на ткаенина Wear Link.една недела, помага во постигнување и краткорочни и долгорочни цели. За да ги постигнете вашите фитнес цели, треба да вежбате со вистински интензитет. RS200 има преголем дисплеј, лесни за употреба копчиња додека сте во бегство и удобен Предавател на ткаенина За Носење. Со опционална подлога S1, искористете ги предностите на функциите За Брзина и Растојание НА RS200.Монитор за отчукувањата на срцето во стилот на зглобот и стоперка во црна опрема за тркачи. Исто така, нуди такви карактеристики на тајмингот како време од денот (12/24-часовен дисплеј), двојна временска зона, приказ на ден и датум, стоперка и аларм со одложување.За Поларниот првиот екг точен безжичен монитор за отчукувањата на срцето Беше измислен Од Полар уште во 1977 година како алатка за обука на Финскиот Национален Тим за Скијање Во Крос-Кантри.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи