.

.

New
Флуанс Ref85 Референца Висока Верност Винил Грамофон Плоча Рекордер Со Ортофон 2м Сина Кертриџ, Акрилик Послужавник, Рекорд Тежина, 3 во 1 Игла И Рекорд Чистење Винил Д?

Флуанс Ref85 Референца Висока Верност Винил Грамофон Плоча Рекордер Со Ортофон 2м Сина Кертриџ, Акрилик Послужавник, Рекорд

DEN 1.00

Стока
Во продавницата

ЧИСТА АНАЛОГНА ИЗВЕДБА-дефинитивно искуство со слушање винил за убаво топла и природна музика, ве транспортира во центарот на изведбата. СПЕКТАКУЛАРНА МУЗИЧКА ТОЧНОСТ-Потопете се во деталниот звук Со висока резолуција На Синиот елипсовиден кертриџ Ортофон 2М кој обезбедува подобрена линеарност, повисоко одвојување на каналот и намалено изобличување. АКРИЛНА ЧИНИЈА СО ВИСОКА ГУСТИНА-поголемата маса на акрилната чинија ги намалува несаканите вибрации што резултира со повеќе 3-димензионален звук со поцврст бас, поцелосен среден опсег и севкупно подобрена јасност. ХИФИ РЕКОРДНА ТЕЖИНА - безбедно спојте ги вашите винилни плочи со вашата грамофон за да го подобрите контактот помеѓу плочата и послужавникот, што резултира со намалување на несаканите вибрации. КОМПЛЕТ ЗА ЧИСТЕЊЕ ВИНИЛ и ИГЛА - Безбедни и ефективни алатки за отстранување прашина и остатоци од вашите скапоцени винилни плочи и игла што ја елиминираат несаканата бучава, пукање и крцкање.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи