.

.

New
[2 Пакет] Чувар На Палецот За Да Престане Да Цица Палец За Деца-Чувар На Палецот за Цицање Палец-Стоп За Цицање Палец За Деца - Стоп За Цицање Мал Прст За Деца-Престане?

[2 Пакет] Чувар На Палецот За Да Престане Да Цица Палец За Деца-Чувар На Палецот за Цицање Палец-Стоп За Цицање Палец За Деца

DEN 1.33

Стока
Во продавницата

Без разлика дали се десничари или леваци, помогнете им да растат и да бараат поздрави рутини. Секој родител се плаши за здравјето на своето дете, ставањето валкани раце во уста е одличен начин вашето дете да се разболи. Овој штитник за прсти за запирање на палецот е дизајниран да му помогне на вашето малечко да се одвикне од навиките за цицање палец. Тие можат да го носат во текот на денот, да ги мијат рацете во него, а исто така да спречат цицање палец во сон. Вашата ракавица за цицање палец е изработена од материјали за храна, удобни и безбедни на рацете на вашето дете. По некое време, вашето дете дури и нема да забележи дека ги носи своите деца запре цицање палец. Набавете комплет за заштита на палецот за да му помогнете на вашиот мал раскал да остане здрав и среќен. Цицањето палци е утешна навика што бебињата ја учат за време на никнувањето на забите. Но, пред да одат : време е да ја отфрлите навиката за цицање палец. Не е премногу тесно, бидејќи тоа може да влијае на циркулацијата. Време е да Продолжиме Понатаму тие растат толку брзо, нели? Вчера тие беа мал, жуборечки пакет радост, утре се подготвуваат за првиот училишен ден. Со дупки за вентилација, овие основни работи за бебиња лесно се чистат додека се носат, така што вашето дете нема потреба да го соблекува за да ги мие рацете. Со 60 шарени нараквици, секој комплет за стоп за цицање палец за мало дете ги содржи сите потреби на вашето дете. Но, тоа е многу нехигиенски.Крај Палецот Цицање Сега-Помогнете му на вашето дете да ја прекине навиката. Овие навики прекинувачи се важни бебешки предмети за новите родители. Вклучените шарени нараквици ја одржуваат детската пречка и ги спречуваат да ја соблечат. Завиткајте ги нараквиците околу зглобот и провлечете ги низ уредите за заклучување. Држете ги краевите подеднакво порамнети за да се завиткаат рамномерно околу зглобот. Вашите прсти цицање стоп за деца помага да се прекине навиката за кратко време. Овој штитник за прсти за цицање прсти е дизајниран да му помогне на вашето дете да го стори токму тоа. 3) Вметнете мало парче за заклучување низ дупките на долгите краеви за да го прицврстите уредот. 5) Безбедна нараквица со копчето и исечете го вишокот.Цицањето палец наскоро ќе биде минато. Ова запирање на палецот за цицање доаѓа во вредносно пакување од 2, така што вашето малечко нема да има начин да се префрли од едниот палец на другиот. 2) завиткајте ги долгите краеви околу зглобот. Овој уред против цицање прст е контуриран на раката на вашето дете и проветрен, така што вашиот мал раскал може да го носи цел ден.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи