.

.

New
50 Жица Безбедност Заптивки Нумерирани Челик Кабел Заптивки Жица Подесувате Заптивки Метална Жица Печати Челик Кабел Вратоврска Заптивки Повлече Тесни Кабел Печа?

50 Жица Безбедност Заптивки Нумерирани Челик Кабел Заптивки Жица Подесувате Заптивки Метална Жица Печати Челик Кабел Вратоврска

DEN 1.33

Стока
Во продавницата

Доказ за манипулација : ознаките За безбедност На Кабелот За Еднократна употреба не можат да се отворат откако ќе се заклучат, освен ако не ја отсечете жицата, не обезбедуваат докази за вчитување или транзитно манипулирање, додавајќи безбедност за да се спречи неовластено влегување. Печатење : Заптивките На Кабелот За Влечење Се ласерски отпечатени со уникатен сериски број за уникатно препознавање НА ЛИЧНА КАРТА. Водоотпорен и никогаш не бледнее. Покрај серискиот број, олеснете го следењето на инвентарот. Материјал : Абс Пластика И цинк кастинг, €1, 8mm (0.07") Челична Жица, Вкупна должина : 300mm (11.8"). Тампер евидентни безбедносни заптивки е совршен за логистика и превозот област, како што се камиони, приколка, контејнери, боусери, вагони, железнички вагони, товар, комбиња врати, врати на возилото, танкери, магацини, хемиски буриња, вентили, итн. Лесно ракување : цврсто повлечете ги заптивките од нумерирана челична жица за веднаш безбедност, должината на заклучувањето е прилагодлива. Отстранете ја со кабел/жица машина. Безбедносниот Кабел Печат Тагови : 1. Материјал : Челична Брава + АБС Слој + Галванизирана Челична Жица. Големина : Должина 30 см/11,8 Инчи 2. Сертификат : МЕЃУНАРОДЕН стандард ИСО 17712 : 2013. 3. Примена : најчесто се користи за испорака и логистичка област за кои е потребен манипулатор на очигледни заптивки додека сте во строг, во транзит или ако немате надзор при товарење и истовар, како Што се Приколки, Товар, Контејнери, Комбиња, Камион За Резервоари за Нафта, Млечно Возило, Транспортер За Јаглен, Врати за Вагони, врати што контролираат складирање. 4. Зошто Евидентно Манипулирање : Секој печат е еднократно користен со уникатен број на серија. Печатот не може да се отвори откако ќе се заклучи и механизмот за внатрешно заклучување го спречува неговото повлекување назад. Силата на истегнување за оваа заптивка е над 150 КГ за да се скрши. 5. Лесна апликација : едноделна структура, самозаклучување со механизам за цврсто заклучување на влечење. 6. Како да се отстрани : Одвојте со жица машина 7. Прилагодување : содржината За Печатење и должината на кабелот може да се прилагодат ако имате посебно барање кога нарачката е над 1000 ПАРЧИЊА. 8. Посебна забелешка : Поради различното осветлување и поставување на екранот, бојата на вистинската ставка може малку да се разликува од прикажаните слики.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи