.

.

New
Ткајачка Кожа Унисекс - Возрасни Атлетски Чизми Нега На Нозете

Ткајачка Кожа Унисекс - Возрасни Атлетски Чизми Нега На Нозете

DEN 3.00

Стока
Во продавницата

Атлетските чизми со високи перформанси се дизајнирани со Динамичен Систем За Прашка кој обезбедува супериорна поддршка и заштита на суспензорните тетиви и лигаменти. Нашиот тим за истражување и развој отиде над и подалеку за да се осигура дека и обвивката и прашката се дизајнирани точно за да обезбедат совршено вклопување на коњската нога. Ние ангажиравме различни професионалци во индустријата и широк спектар на коњи за да извршиме часови и часови тестирање за да го прилагодиме дизајнот. Имајќи ги предвид потребите на коњите за изведба, ги изградивме овие чизми од најдобрите материјали за максимална апсорпција на удари за да помогнеме да се спречат повредите и да се продолжат конкурентните кариери. Се одликува со дизајн НА ЕВА пена што одговара на формата И апсорбира удари со облога од неопренови и еластично врзување за цврсто вклопување што во комбинација со стрелани рабови ги држи нозете ослободени од нечистотија. Атлетските чизми со високи перформанси се дизајнирани со Динамичен Систем За Прашка кој обезбедува супериорна поддршка и заштита на суспензорните тетиви и лигаменти. Нашиот тим за истражување и развој отиде над и подалеку за да се осигура дека и обвивката и прашката се дизајнирани точно за да обезбедат совршено вклопување на коњската нога. Ние ангажиравме различни професионалци во индустријата и широк спектар на коњи за да извршиме часови и часови тестирање за да го прилагодиме дизајнот. Имајќи ги предвид потребите на коњите за изведба, ги изградивме овие чизми од најдобрите материјали за максимална апсорпција на удари за да помогнеме да се спречат повредите и да се продолжат конкурентните кариери. Се одликува со дизајн НА ЕВА пена што одговара на формата И апсорбира удари со облога од неопренови и еластично врзување за цврсто вклопување што во комбинација со стрелани рабови ги држи нозете ослободени од нечистотија. Ergономскиот дизајн овозможува подигање да се движи слободно, обезбедувајќи му на вашиот коњски партнер крајна заштита од повреди.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи