.

.

New
iDPRT Термичка Етикета Печатач, Етикета Печатач за Превозот Пакети &засилувач; Мал Бизнис, 4 € 6 Етикета Творецот Со Голема Брзина Печатење, Поддршка Прозорци, Mac, Linux, К?

iDPRT Термичка Етикета Печатач, Етикета Печатач за Превозот Пакети &засилувач; Мал Бизнис, 4 € 6 Етикета Творецот Со Голема

DEN 2239.84

Стока
Во продавницата

[Висококвалитетно Печатење За Долг Транспорт] Опремен со w/203 DPI, печатачот за термичка етикета i DPRT SP450 ви дава невидено ултра-јасно печатење, што го прави секој мал детал од етикетите читлив и скениран. Исто така, овој термички печатач за етикети обезбедува водоотпорна и отпорна на дамки хартија за печатење. За време на долгорочниот транспорт, печатената етикета може да остане јасна, дури и во лоши временски услови. Печатачот со термичка етикета има висококвалитетно печатење, осигурувајќи дека вашите пакети стигнуваат до нивната дестинација. [Поддржете Различни Големини На Етикети] печатачот на етикетата за испорака може да печати ширина од 2" до 4,25" (50мм-108мм). Печатачот за етикети за испорака ги задоволува вашите потреби за секаков вид печатење етикети, вклучувајќи 4 € 6 етикети за испорака, етикети ЗА ИДЕНТИФИКАЦИЈА, етикети за магацини итн. Дома, овој печатач за етикети за испорака е корисен за означување папки со датотеки или шишиња. Со технологијата за идентификација на автоматската етикета, печатачот за етикета за испорака ќе ја идентификува големината на вашата етикета, овозможувајќи ви лесно да печатите, безгрижно. [Компатибилен Со Главните Платформи] дали работите со повеќе курири кои користат различни формати на етикети за испорака? Ако одговорот е "да", тогаш ви треба овој производител на етикети уште повеќе, бидејќи нашиот производител на етикети може да одговара на повеќето од тие формати. Производителот НА етикети i DPRT SP450 е компатибилен со големите платформи за испорака и е-трговија, вклучувајќи e Bay, , Лесно, Shopify, Ship Station, Endicia, Dazzle итн. Производителот на етикети ќе ви биде најдобар помошник кога се подготвувате да испраќате пакети. [Создаден за Печатење Со Голем Волумен] овој печатач за етикети за пакети за испорака може да печати со голема брзина од 5,9 IPS и може да печати 72 еез од 4 € 6 етикети во минута. Опремен со надградена глава на печатачот, овој печатач за етикети за пакети за испорака има долг работен век и може да печати хартија долга повеќе од 18 милји. Овој печатач за етикети автоматски ќе ја поправи позицијата на долга хартија за печатач за подобро печатење при печатење со голем волумен. [Лесно Поставување На Повеќе Системи] овој печатач за етикети за мал бизнис е компатибилен со Windows (7, а подоцна/2000/XP/Vista) и mac OS. Откако ќе го поврзете овој печатач за етикети за мал бизнис со вашиот компјутер, можете веднаш да започнете со печатење. Преземете го возачот од официјалната веб-страница на врл пред печатење. Со обезбедениот Бесплатен Софтвер За Дизајнер На етикети i DPRT, можете лесно да креирате сопствени етикети, како ШТО СЕ етикети DIY, етикети НА FBA, етикети за адреси, ознаки за потсетување итн. Етикети.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи