.

.

New
Креси Анти-Магла Широк Поглед Еден Објектив Нуркање И Слободно Нуркање Маска: А1: Дизајниран Во Италија

Креси Анти-Магла Широк Поглед Еден Објектив Нуркање И Слободно Нуркање Маска: А1: Дизајниран Во Италија

DEN 3.00

Стока
Во продавницата

А1 е дизајниран со атрактивен стил, може да се пофали со високи перформанси за нуркање и слободно нуркање. Се одликува со еднокреветна леќа направена од леќи од калено стакло со посебен третман што ја прави целосно против магла!. Леќите се наклонети и имаат превртена форма на солза, зголемувајќи ја видливоста надолу. Ова овозможува подобра контрола на опремата за нуркање. Здолништето и ременот се изработени од мек силикон кој обезбедува висока адаптација што одговара на повеќето различни форми на лице. Врвот на внатрешното здолниште има двоен раб што драстично го зголемува запечатувањето. Токите се поврзани со рамката со мека и еластична размавта, не само за флексибилно вклопување, туку и за намалување на влечењето и ризикот од прекин. Жолтата леќа го зголемува контрастот што ги прави повидливи предметите. Покрај тоа, ја зголемува живоста на боите под вода. А1 е дизајниран Во Италија Од Креси и произведен Во Тајван. Креси е италијански бренд пионер во опрема за нуркање, нуркање и пливање од 1946 година. Производот е покриен со 2-годишна ограничена гаранција.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи