.

.

New
1мл У-100 Шприц Со Игла, 31гр 1цц 5/16-Инчи, Лабораториски Мерни Материјали, Поединечно Завиткани, Пакување од 50

1мл У-100 Шприц Со Игла, 31гр 1цц 5/16-Инчи, Лабораториски Мерни Материјали, Поединечно Завиткани, Пакување од 50

DEN 86.40

Стока
Во продавницата

1ml / cc 31g Шприцеви : 1ml/cc шприцеви,31 G 5/16 "(8mm), пет-фацетирани сечење нов производствен процес и електро-полиран за отстранување на бруси, создавајќи една од најострите шприц игли на пазарот. Стерилен, Еколошки Материјал : Шприцевите со игла доаѓаат поединечно запечатени во блистер пакет обезбедувајќи максимална безбедност и стерилитет.Пакет од 50. Вагата е јасна и лесна за мерење : бурето за шприц има скала за волумен на течност! Јасна скала за лесно мерење и лесни за читање мл броеви за точно мерење. Иглената цевка е потенка, а ѕидот на цевката е потенок : иглата е потенка, притисокот е зголемен, површината на силата е намалена и полесно е да се навлезе! Издржливата игла нема лесно да се наведнува или досадува. 100% дизајн отпорен на истекување : клипот е многу херметички, не грижете се за истекување при повлекување и инјектирање. Бурето е исто така многу мазно, со мазно чисто пластично чувство. Клипот на малиот шприц за еднократна употреба нема да се заглави и создава заптивка отпорна на истекување.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи