.

.

New
Клиника Уште Подобро Клинички Серум Фондација ШИРОК Спектар ЗАШТИТЕН ФАКТОР 25-ВН 16 Баф-1 мл

Клиника Уште Подобро Клинички Серум Фондација ШИРОК Спектар ЗАШТИТЕН ФАКТОР 25-ВН 16 Баф-1 мл

DEN 407.52

Стока
Во продавницата

Заштита од сонце : 25.0 заштита од сонце_фактор. Пробивна серумска фондација без масло која нуди средно до целосно покривање, 24-часовно абење и заштита ОД ЗАШТИТЕН ФАКТОР 25 со широк спектар. Идеален за оние со сува комбинација, мрсна комбинација или мрсни типови кожа. Формулирана за да помогне видливо да ја подобри кожата веднаш и со текот на времето, оваа подлога е преполна со состојки добри за кожата како хијалуронска киселина, салицилна киселина, витамин Ц и ексклузивната молекула ЗА борба против темни дамки НА Клиника ДО302. Клинички е докажано дека ја остава голата кожа да изгледа помазна, хидрирана и уште подобра отколку што сте ја нашле. Отпорна на пот и влажност, водоотпорната формула обезбедува и 24 - часовна одбрана од печење, таложење, создавање, поринг или ленти. Како да се користи : Користејќи ги прстите, четка или сунѓер, нанесете на центарот на лицето и измешајте нанадвор. - 1 мл. -Без парабени; без фталати; без мирис; без масло-тестиран дерматолог; тестиран офталмолог-тестиран За Алергија - пакување Што Може Да се Рециклира-Неакнегенски.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи