.

.

New
Современи Иновации Деца Тежина Сет Играчка Тегови, Бебе Гира Тренингот Тегови, Забава Фитнес И Опрема За Вежбање За Мали Деца-Црна &засилувач; Сива…

Современи Иновации Деца Тежина Сет Играчка Тегови, Бебе Гира Тренингот Тегови, Забава Фитнес И Опрема За Вежбање За Мали Деца-Црна

DEN 556.80

Стока
Во продавницата

Безбедно За Вашето Дете : Изработени од ЈП пена, нашите деца тегови се 100% без олово и без опасни материјали. Тие се со мала тежина, така што вашето дете може да вежба заедно со вас без да се грижи дали ќе се повреди. Секоја гира е околу 14-16 унци. Промовирајте Активен Животен Стил : Нашите лажни играчки со гира се одличен начин да ги вклучите вашите тренинзи во игра со вашето бебе. Научете ги основите на вежбање и кревање тежина во безбедна средина. Пробајте Нови Вежби : Без разлика дали вежбате дома или во теретана, возбудете го вашето дете повеќе со тоа што ќе избере различни вежби поврзани со нивната тежина. Обидете се со наизменични кадрици, странични подигања, пондерирани удари, притискање на клупата и многу повеќе!. Лесно За Склопување : Се што треба Да направите е да лизнете голем црн диск во двете страни на лентата со гира. Потоа лизнете во малиот сив диск на врвот. Повторете од другата страна, и ќе завршиш! Нашите тегови прават одлични подароци за момчиња и девојчиња. Комплет од 2 : Вклучува 2 сиви шипки со гира, 4 големи црни дискови и 4 мали сиви дискови. Димензии : Бар - 10 13/16" (27,5 см), Голем Диск - 6 5/16" (16 см) и Мал Диск - 4 5/16" (11 см). Препорачуваме за возраст од 2 до 4 години.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи