.

.

New
Површина Мелење Машина 1/2 Инчен Стебло ХСС 4241 Кобалт Пресврт Вежба Во Собата 9/16 До 1 Инчен Вкочанет Вежба

Површина Мелење Машина 1/2 Инчен Стебло ХСС 4241 Кобалт Пресврт Вежба Во Собата 9/16 До 1 Инчен Вкочанет Вежба

DEN 1.33

Стока
Во продавницата

Погоден за цврсто дрво, лесонит со средна густина, ламинат, плоча за честички, компактна табла од иверица, акрилик, итн. Избегнувајте сечење метални и не-дрвени материјали. Обично се користи за дупчење дупки во дрво, алуминиум, податливо железо, челик, пластика итн. Материјалот од челик со голема брзина 4241 има висока отпорност на абење, цврстина и отпорност на свиткување. Зголемете го жлебот, чипот е постабилен, а дупчењето е брзо. Острата глава на секачот може да ја забрза брзината на удирање преку специјални рабови. ЗА ЦПУ и други автоматски рутери, како и преносни рутери за рачни и десктоп инсталации. Како што се машина за гравирање на дрво, машина за сечење.8 хсс пресврт вежба битови со 1/2" стебло, вклучувајќи 9/16", 5/8", 11/16", 3/4", 13/16", 7/8", 15/16", 1".Материјал ХСС 4241харднес HRC61 Shank дијаметар 1/2"жлеб дијаметар 9/16", 5/8", 11/16", 3/4", 13/16", 7/8", 15/16", 1"Должина 150ммквантитет 8 парчиња карактеристика : Генерално се користи за дупчење дупки во дрво, алуминиум, податливо железо, челик, пластика итн.Материјалот од челик со голема брзина 4241 има висока отпорност на абење, цврстина и отпорност на свиткување.Зголемете го жлебот, чипот е постабилен, а дупчењето е брзо.Острата глава на секачот може да ја забрза брзината на удирање преку специјални рабови.Со доволен процес на мелење, површината е помазна, жлебот е помазен, а преработениот производ има помалку бруси.Пакет Вклучени : 8 х вежба битови.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи