.

.

New
КОНХИС МОТОР 20В-84В 30А 40А, 40-100В 80А 100А 120а Адаптер За Конектор Со Двојна Батерија Зголемете Го Капацитетот Со Поврзување На Две Батерии Во Паралелен Модул За Изедначу?

КОНХИС МОТОР 20В-84В 30А 40А, 40-100В 80А 100А 120а Адаптер За Конектор Со Двојна Батерија Зголемете Го Капацитетот Со Поврзување

DEN 0.67

Стока
Во продавницата

Жица 2 Батерии Во Паралелен / Двоен Капацитет. Максимална излезна струја : 30А. Напон : 20В-84В, напонот на двете батерии мора да биде во ист опсег. 14вг Силиконска Жица, должина На Жица : 10см; Големина На Модул : 60х45х18, 5мм, ХТ60 Машки Влезен Приклучок за Напојување, XT60 Женски Излезен Приклучок ЗА Напојување. Двојна Батерија Пакет Рамнотежа Празнење Паралелен Модул, Зголемување На Капацитетот Двојна Батерија Конектор. Ви благодариме за купувањето На Нашиот Модул За Празнење На Балансот На Батеријата, ве Молиме внимателно прочитајте го овој прирачник, доколку имате какви било прашања, слободно проверете кај вашиот добавувач. Ве молиме проверете дали батеријата што е поврзана со нашиот модул ги има истите технички параметри инаку можеби ќе предизвика штета ако користите Некомпатибилен Прекинувач За Двојни Батерии со вашиот батериски пакет. Внимание : НЕ ПОГРЕШНО ПОВРЗЕТЕ ГО ПОЗИТИВНИОТ и НЕГАТИВНИОТ ПОЛ На Модулот За Празнење Со Двојна Рамнотежа На Батеријата и осигурајте се дека двата пакети на батерии се исклучени пред да се поврзете. Предупредување : НЕ ГО ДОПИРАЈТЕ со рака директно за време на празнењето, ќе стане жешко за време на празнењето. Известување : ве Молиме наведете ги техничките параметри поврзани со вашата батерија како детали пред да нарачате.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи