.

.

New
2 Парчиња Прилагодлив Делител Кожен Компас 6 Инчен И 8 Инчен Заклучен Челичен Делител Кожен Компас За Изработка На Компас За Обработка на Дрво, Цртање На Геометрија ?

2 Парчиња Прилагодлив Делител Кожен Компас 6 Инчен И 8 Инчен Заклучен Челичен Делител Кожен Компас За Изработка На Компас За

DEN 996.80

Стока
Во продавницата

Бојата може да постои малку разлика поради различни дисплеи. Лесен е за лесно носење. Лесен за употреба : при шиење кожа, горниот дел од кожниот компас може цврсто да се фиксира на хоризонталната површина на кожа и дрво, што може да го заклучи фиксното растојание што ви треба, за да можете точно да ја нацртате потребната форма на контура. Корисни подароци : неопходно е и корисна алатка за цртање различни геометрии. Без сомнение, тоа е добар помошник за работа. Карактеристики : Добар помошник : прилагодливиот кожен компас е практична алатка за вашата работа и студирање, помагајќи ви брзо да нацртате геометрија што ви треба. Едноставна структура : структурата на компасот за изготвување е класична, едноставна и лесна за ракување; Дури и почетниците можат брзо да ги совладаат вештините; Забелешка : горната завртка е подвижна и може да се олабави за време на транспортот; можете сами да ја затегнете или олабавите. Квалитетен материјал : делителот на челик што може да се заклучи е изработен од квалитетен јаглероден челик, со мазен изглед, кој има добра цврстина и висока цврстина, па затоа е силен, издржлив за долготрајна употреба и не е лесен за ' рѓа. Помалиот може да нацрта кругови до 12 инчи, а другиот може да нацрта кругови до 19 инчи. Две големини можат да ги задоволат вашите различни потреби. Посочени предмети може да вклучуваат, децата треба да ги користат под надзор на возрасните. Помалиот може да нацрта кругови до 12 инчи, а другиот може да нацрта кругови до 19 инчи. Квалитетен материјал : делителот на челик што може да се заклучи е изработен од квалитетен јаглероден челик, со мазен изглед, кој има добра цврстина и висока цврстина, па затоа е силен, издржлив за долготрајна употреба и не е лесен за ' рѓа. Спецификации : големина : 6 инчи, 8 инчи боја : сребро, црн материјал : вклучен Е Пакет од јаглероден челик : 2 х прилагодливи кожни компаси Топли известувања : Рачно мерење, ве молиме дозволете мали грешки во големината. Едноставна структура : структурата на компасот за изготвување е класична, едноставна и лесна за ракување; Дури и почетниците можат брзо да ги совладаат вештините; Забелешка : горната завртка е подвижна и може да се олабави за време на транспортот; можете сами да ја затегнете или олабавите. Затоа, можете да им го дадете како охрабрувачки подарок на вашите деца, лесно подобрувајќи ја практичната и манипулативната способност на децата.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи