.

.

New
Аунмас Мини Вакуум пумпа, ДЦ 12В, 12в васер вакумпумпе 12в мини мембрана вакуумпумпе 120кпа Вакуумска Воздушна Пумпа 5Л/мин Дијафрагма Воздушен Компресор Вшмукување Пу?

Аунмас Мини Вакуум пумпа, ДЦ 12В, 12в васер вакумпумпе 12в мини мембрана вакуумпумпе 120кпа Вакуумска Воздушна Пумпа 5Л/мин

DEN 2.33

Стока
Во продавницата

Микро-пумпата се напојува со минијатурен погон НА МОТОР СО ЕДНОНАСОЧНА СТРУЈА, вози внатрешно механичко ексцентрично движење, управувано од ексцентрично движење во дијафрагмата возвраќа. Мала големина, стабилна и сигурна, висока ефикасност, капацитет за вшмукување е ДО 5Л/ мин. Низок шум, мала потрошувачка на енергија. Особено погоден за високи негативни еколошки барања. Нема одржување, нема нафта, нема медиум за испорака на загадување. Микро-пумпата главно се користи во медицината, земање примероци од анализа на гас, инструменти и други полиња. Спецификации : Номинален напон : DC 12v номинална струја : 500ma номинална моќност : 6w капацитет за апсорпција На Вода : 5l/min Вакуум : - 65kpa Максимален притисок : 120kpa Бучава : < 60db Големина : Како Тежина На сликата : вклучен Е 321g Пакет : 1 x Мини Вакуумска Пумпа.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи