.

.

New
Јака За Обука на кучиња, Водоотпорна Јака За Шок Од Кучиња на Полнење со Далечински Управувач 984 стапки, Со Режими На Вибрации На Звучен Сигнал 3, Погодни За Сите Видо

Јака За Обука на кучиња, Водоотпорна Јака За Шок Од Кучиња на Полнење со Далечински Управувач 984 стапки, Со Режими На Вибрации

DEN 0.67

Стока
Во продавницата

[3 РЕЖИМИ на ОБУКА] : јаката за обука на кучиња нуди 3 одделни режими на обука, звучен сигнал, вибрации и шок, за да му помогне на кучето да се прилагоди на вашите команди и да ги исправи досадните однесувања како лаење, гризење, џвакање и копање. [Водоотпорна Јака] : Нашата Јака Отпорна На Удари на Приемникот За Кучиња има водоотпорна функција на ниво НА IPX7, можете да го тренирате вашето куче без разлика дали врне или има влажни услови. [Далечински управувач] : Интелигентниот далечински управувач покажува дека дизајнерите на бранот внимателно размислувале и постојано иновирале. [Двонасочен примопредавател] : употребата на двонасочен модул за примопредавател има силна способност против пречки, без насочни предности, пренос на долги растојанија, без отпор низ ѕидовите. [Интерфејс за полнење] : андроид интерфејс За полнење со голема брзина, може да се користи илјадници пати постојано, силиконот се чувствува исклучително силен, а површината се прска со масло. [3 РЕЖИМИ на ОБУКА] : јаката за обука на кучиња нуди 3 одделни режими на обука, звучен сигнал, вибрации и шок, за да му помогне на кучето да се прилагоди на вашите команди и да ги исправи досадните однесувања како лаење, гризење, џвакање и копање. [Водоотпорна Јака] : Нашата Јака Отпорна На Удари на Приемникот За Кучиња има водоотпорна функција на ниво НА IPX7, можете да го тренирате вашето куче без разлика дали врне или има влажни услови. [Далечински управувач] : Интелигентниот далечински управувач покажува дека дизајнерите на бранот внимателно размислувале и постојано иновирале. [Двонасочен примопредавател] : употребата на двонасочен модул за примопредавател има силна способност против пречки, без насочни предности, пренос на долги растојанија, без отпор низ ѕидовите. [Интерфејс за полнење] : андроид интерфејс За полнење со голема брзина, може да се користи илјадници пати постојано, силиконот се чувствува исклучително силен, а површината се прска со масло. Спецификација : Име На Производ : AF-518 ST Далечински Управувач Тренер за Кучиња боја на Производот : black L/W/H : 60/35/18 (mm) (приемник) L/W/H : 130/55/18 (mm) (далечински управувач) тежина на примање : Приемник со батерија 39g Box : ●1*далечински управувач●1* приемник За ударна Јака За Кучиња1. Започнете од најниската брзина и постепено прилагодете се на брзината од која се плаши кучето. Звукот на предупредување е фиксен и не може да се сврти нагоре или надолу. Електричниот шок е казнена мерка, а вибрациите и предупредувачкиот звук се функции за потсетување.3. На почетокот на употребата, се препорачува сопственикот ефикасно да го обучи и утеши кучето и може да се користифункција со помош на храна, така што кучињата можат да го разберат и навикнат и побрзо да го постигнат ефектот.

Карактеристики на производот

Product Name:
AF-518ST Remote Control Dog Trainer
Product color:
black
L/W/H:
60/35/18 (mm) (receiver)
L/W/H:
130/55/18 (mm) (remote control)
Receiving weight:
Receiver with battery 39g
Box:
●1*remote control:
●1* Dog shock collar receiver:
1. Start from the lowest gear and gradually adjust to the gear that the dog is afraid of. The warning sound is fixed and cannot be turned up or down:
2. Electric shock is a punishment measure, and vibration and warning sound are reminder functions.:
3. At the beginning of use, it is recommended that the owner train and comfort the dog effectively, and it can be usedFood-assisted training, so that dogs can understand and get used to it, and achieve the effect faster. :
Свеж

Поврзани производи