.

.

New
EHM SureFlow Алкална Вода Стомна Замена Кертриџ-Здрава Вода За Пиење, PH 8.5-9.5, 6-Фаза Филтрација &засилувач; Хидратација Систем

EHM SureFlow Алкална Вода Стомна Замена Кертриџ-Здрава Вода За Пиење, PH 8.5-9.5, 6-Фаза Филтрација &засилувач; Хидратација

DEN 3.33

Стока
Во продавницата

Активен јаглен-Ги Намалува непријатните вкусови и мириси. Далеку Инфрацрвени камења за напојување на водата. Секој кертриџ за замена трае околу 6-8 недели во зависност од фреквенцијата на употреба. Бпа слободен. Нашиот систем за филтрирање и хидратација го отстранува хлорот, тешките метали и другите загадувачи кои претставуваат ризик за вашето здравје. Покрај тоа, тој депонира изобилство на минерали како што се калциум, магнезиум и калиум во вашата вода. Ние стоиме покрај задоволството на нашите клиенти и имаме за цел да испорачаме здраво и квалитетно искуство на секој од нашите поддржувачи на производи НА EМ. Бпа слободен. намалената p H вредност подразбира дека е време за промена. Подобрете го вашиот животен стил со алкална диета на која вашето тело и имунолошкиот систем ќе им се заблагодарат. Ги отстранува нечистотиите од водата и другите загадувачи. Ја зголемува водата до Висока Алкална (p H рамнотежа) од p H 7,8 или повисока. Про-совет : ако филтрите за вода не се користат подолг временски период, едноставно повторно натопете ги и добро сте да одите. Нано - КДФ-Високо ефикасно отстранување на преостанатиот хлор; Високо ефикасно ги отстранува јоните на тешки метали во вода.Прави алкална Јонизирана вода со одличен вкус. Турмалин керамички кертриџ-ослободува негативни јони, ја активира водата со богати минерали и микро елементи. Филтрира вода користејќи изобилство на минерали кои имаат многу здравствени придобивки. Обилните минерали (Калифорнија, Мг, На, К и повеќе) природно се депонираат во водата. Ако не сте сигурни кога да го замените филтерот за вода, ви препорачуваме да ги користите нашите капки ЗА РН комплет ЗА да ја тестирате p H вредноста.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи