.

.

New
Амскоп ЗМ67180Т 6.7 Х-180Х Крајна Тринокуларна Стерео Зум Микроскоп Глава

Амскоп ЗМ67180Т 6.7 Х-180Х Крајна Тринокуларна Стерео Зум Микроскоп Глава

DEN 14591.84

Стока
Во продавницата

6.7 Х-180х екстремни широкопојасен континуирано зумирање зголемување моќ. Крајна остри јасни стерео исправи слики во текот на екстремен широк поглед на полето. Тринокуларна порта за додавање на фото или видео способност. Екстремни широкопојасни високи окулари WH10 X/22 окулари со преклопливи чувари за очи. 48мм (во дијаметар) женска нишка за додавање Леќи Или светла Од Барлоу. Ова е тринокуларна стерео микроскопска глава со зголемување на зумирање 6,7 Х-180Х со врвен оптички систем, нудејќи остри јасни исправени стерео слики на највисоко ниво во голем опсег на зголемување на зумот. Вклучува Објектив Од 2,0 Х Барлоу, два пара екстремни окулари со висока окулар (WH10 X/22 & WH20 X/12) и пар очила што се преклопуваат. Неговата тринокуларна порта овозможува додавање на можност за фотографирање или видео. Доаѓа со наклонети 30мм очни цевки од 45 степени со диоптрија. Екстремната оптика на широко поле и дизајнот со висок окулар обезбедуваат лесно и удобно набудување. Оваа глава на микроскоп одговара на сите штандови со држач За О-прстен од 3" (76мм во дијаметар). Направен е од истите техничари и на истата производна линија што прави оптички инструменти За Леика, Цајс, Никон и Олимп. Тоа е сосема ново во фабричката кутија. Неговата малопродажна вредност е 3000 долари.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи