.

.

New
ЕЛП 960П НИСКО Осветлување УСБ Камера Модул со 2,8-12мм Варифокална Леќа Мини 1,3 Мегапиксели Рачно ЗУМИРАЊЕ УСБ Камера ЗА Компјутер УВЦ УСБ2. 0 Вградени Видео Веб Камера

ЕЛП 960П НИСКО Осветлување УСБ Камера Модул со 2,8-12мм Варифокална Леќа Мини 1,3 Мегапиксели Рачно ЗУМИРАЊЕ УСБ Камера ЗА Компјутер

DEN 831.84

Стока
Во продавницата

1.3 Мегапиксели HD USB 2.0 Веб Камера. 2,8-12мм Мегапикселна Хд Варифокална Леќа. Мјпег И јуј2 формат На Компресија опционално. Ар0130 професионален сензор за слика. Добар за користење во системот за видео конференции или системот за паметни машини. Сензор : ar0130 1/3 Cmos Сензор слика формат "ЈУЈ2 и MJPEG опционално" USB Протокал USB2.0 HS/FS Авто експозиција Aec Поддршка Авто бело бланце Aeb Поддршка Ефективни Пиксели : 1280(H) X960(V) 1280 (H) x 720 (V) пиксели 960 (H) x 720 (V) пиксели 800 (H) x 600 (V) ПИКСЕЛИ 640 (H) X 480 (V) ПЕРФОРМАНСИ НА ПИКСЕЛИ : 1280 (h) X 960(V) ПИКСЕЛИ MJPEG 15fps ЈУЈ2 8fps 1280 (H) X 720 (V) Пиксели Mjpeg 30fps Јуј2 10fps 960 (h) x 720 (V) пиксели mjpeg 30fps јуј2 15fps 800 (H) X 600 (V) ПИКСЕЛИ MJPEG 30 FPS јуј2 20fps 640 (H) X 480 (V) пиксели MJPEG 30fps ЈУЈ2 30fps Прилагодливи Параметри Осветленост/Контраст/Заситеност На Бојата /Дефиниција/Гама/wb ноќно гледање опционално, може да поддржува ir сечење и ir табла за ir ноќно гледање. напон DC 5 V/струја 150ma степени на работна температура (-20~70) Големина 32x32mm Поддршка ОС "Win XP/Vista/WIN7/WIN8/Linux СО УВЦ/Mac - OS X 10.4.8 или подоцна/Wince СО УВЦ/Андроид 4.0 или погоре".

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи