.

.

New
Еспорт Тигар МРАЗ Стапала На Глувчето За Рокат Коне Чиста Ултра

Еспорт Тигар МРАЗ Стапала На Глувчето За Рокат Коне Чиста Ултра

DEN 143.84

Стока
Во продавницата

Помазна работа за поголеми перформанси-Прилагодете се соодветно без да влијаете на прецизноста на сензорот за глувчето и дојдете претходно исечени и подготвени за употреба. За оптимални перформанси – Отстранете ги старите стапала на глувчето и заменете ги со новите користете ги со доверба земете вашиот игри на следното ниво. Иновативни лизгалки За глувци - Дизајнирани да го намалат триењето и да го направат движењето поконзистентно и покомпатибилно со различни површини. Интегрирано обликување и заоблени рабови - направени од нови материјали со подобра компатибилност нема да ја оштетат подлогата на глувчето или да предизвикаат нестабилно движење. Пакетот вклучува-комплет лизгалки за глувци и брис од алкохол за отстранување на остатокот од лепилото и замена на старите лизгалки по потреба за максимални перформанси. Спречете заглавување на подлогата за глувци-лесен за употреба и компатибилен со сите видови влошки за глувци и тврди и меки површински сорти. Забележете ја разликата веднаш-Обезбедете помазно и постабилно движење за перформансите на глувчето. Од брендот Што Воведува Лизгалки На Глувчето Esp Tiger, крајната надградба за вашиот глушец! Овие лизгалки се направени од Тефлонски (Политетрафлуороетилен), кој е материјал со високи перформанси кој е дизајниран да го намали триењето и да спречи влечење на работ на скејт на глувчето. Дебелина На спецификациите на производот : помеѓу 0,7 - 0,8 мм бел Материјал во Боја : засилен тефлонски (Тефлонски) материјал за подобрено лизгање над постарата верзија тие се исто така прецизни-изработени со заоблен раб за да обезбедат непречено лизгање и да го намалат триењето на подлогата на глувчето. Покрај тоа, тие се 100% чист тефлонски материјал, обезбедувајќи зголемена подвижност за вашата цел. Плус, тие доаѓаат во елегантна бела боја која ќе одговара на секој стил. Пакетот Вклучува : игри на Глувчето нозе Esp Tiger МРАЗ Глувчето Лизгалки За Roccat Чиста ултра x 1 пакет пакет содржина : заоблени работ замена Глувчето Стапала чистење рампа x1 Пакет содржи збир на замена нозе/лизгалки во бело и чистење рампа за старите лепило површини на глувчето. Овој производ е збир на резервни стапала на глувчето. Инструкциите за инсталација се подолу : Отстранете ги оригиналните стапала На глувчето Користете ја алкохолната подлога (вклучена со лизгалките) за да ги отстраните остатоците од оригиналните стапала Отстранете ја проѕирната заштитна фолија на стапалата На глувчето А потоа внимателно порамнете ги стапалата во стапалата На глувчето Жлебовите На долната обвивка На глувчето Потоа превртете го глувчето назад и нанесете лесен притисок за правилно да ги вклопите стапалата Не држете се постојано И излупете ги стапалата Затоа, не се задоволувајте со ништо помалку од најдобрите - земете Лизгалки ЗА ГЛУВЦИ Есптигер денес!.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи