.

.

New
Јака На Вратилото На МЕКАНИКСИТИ 0,12 Инчен Отвор Единечен Сплит Алуминиумски Стегачки Јаки На Вратилото Со Сет Завртка Сребрен Тон 4 Пакување

Јака На Вратилото На МЕКАНИКСИТИ 0,12 Инчен Отвор Единечен Сплит Алуминиумски Стегачки Јаки На Вратилото Со Сет Завртка Сребрен

DEN 0.67

Стока
Во продавницата

Широко се користи во индустриска автоматизација, системи за подвижни ленти во производствотошто ќе добијам?Јака за стегање на вратилото, што ја обезбедуваме овде, се со големина На : Материјал : Алуминиумска Боја : Сребрена Тонеза : 3 x 16 x 8 mm / 0,12 x 0,63 x 0,31 инчи (ID*OD*Thinkess) во пакетот На : 4 Пакување x Заклучување На Вратилото Јака Има ли некои предности на производот?1.Како да го користите?1. Јака за стегање изработена од материјал од легура на алуминиум, стабилни перформанси, отпорност на оксидација и отпорност на ' рѓа, долг работен век.Јаката на вратилото главно се користи за фиксирање на едниот крај на вратилото за водење на топката и може да се користи како едноставна станица за да се спречи лизгањето на вратилото на водилката на топката. Што е ова?Јаката на вратилото главно се користи за фиксирање на едниот крај на вратилото за водење на топката и може да се користи како едноставна станица за да се спречи лизгањето на вратилото на водилката на топката. Јака за стегање на вратило, што ја обезбедуваме овде, се со големина На : Материјал : Алуминиум; Боја : Сребрен Тон; Големина : 3 х 16 х 8 мм / 0,12 х 0,63 х 0,31 инч (ИД*Од*Тинкес). Дизајнот на јаката на завртката има добри перформанси за совпаѓање, тесно одговара на вратилото на водилката и има силна сила на заклучување и сила на поддршка. Потоа затегнете ја завртката за да бидете сигурни дека прстенот е цврсто на вратилото на водичот што треба да забележам?Целата големина погоре се мери со рачно, ве молиме дозволете +/-0,1 инчна грешка. Дизајнот на јаката на завртката има добри перформанси за совпаѓање, тесно одговара на вратилото на водилката и има силна сила на заклучување и сила на поддршка. Поставете јака на вратилото на завртката изработена од материјал од легура на алуминиум, стабилни перформанси, отпорност на оксидација и отпорност на ' рѓа, долг работен век2. Погоден за моторни основи, погонски шахти, машински алати, машини за печатење. Јака за стегање изработена од материјал од легура на алуминиум, стабилни перформанси, отпорност на оксидација и отпорност на ' рѓа, долг работен век. Јаката на вратилото главно се користи за фиксирање на едниот крај на вратилото за водење на топката и може да се користи како едноставна станица за да се спречи лизгањето на вратилото на водилката на топката.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи