.

.

New
Астрори 50мм Ф2. 0 Голема Решетка Целосна Рамка Прирачник Премиер Леќа со Замаглување Ефект &Засилувач; Филтер Слот Компатибилен Со Леика/Панасоник/Сигма Л-Монтирање

Астрори 50мм Ф2. 0 Голема Решетка Целосна Рамка Прирачник Премиер Леќа со Замаглување Ефект &Засилувач; Филтер Слот Компатибилен

DEN 1279.84

Стока
Во продавницата

●Голема Решетка-одличната голема решетка Од F2. 0 обезбедува доволен влез на светлина.Дури и во средини со слаба осветленост, чисти и јасни фотографии може да се направат со фина обработка на детали,поголема резолуција, поистакнати детали и одличен квалитет на сликата.Деталите се уште се јасни по зумирањето. ●Сонувачки Ефект На Замаглување - Ова е леќа со голема решетка со стандардна фокусна должина, која има добар ефект на замаглување, има резервирани необележани достапни запчаници за отворот,а неговата вистинска максимална решетка е Околу Ф1. 6.Можете да добиете повеќе сонувачки ефект на замаглување кога снимате во ноќната сцена.Без разлика дали станува збор за целосна рамка ИЛИ АПС-Ц, можете да земете шармантен надвор од фокусот bokeh.It погоден е за снимање портрети,улици,храна,ноќни сцени,миленичиња итн. ●Одличен Квалитет На Сликата ● - Користејќи 6 елементи во 5 групи, подобро го враќа квалитетот на сликата на фотографијата.Не само што острината на сликата е добра, туку резолуцијата постигнува и одлични резултати.Најблиското растојание за снимање е 0,5 м. ● Со Слот За Филтрирање ® - ова е рачна главна леќа за фокусирање со филтер со целосна рамка slot.It има целосно метално тело, мулти-слој и едноставен и елегантен изглед.И слотот за филтри може да биде опремен и СО УВ, ОРЛ, ЦПЛ и други филтри, лупи и широк агол lenses.It е совршена комбинација на издржливост и преносливост за отворено. ●Убав Обид За Рачни Вентилатори На Објективот ● - ова е идеална леќа за почетници и обожаватели кои сакаа рачна леќа Или гроздобер објектив што може да се искористи за да се запознаете со поставките на камерата, да го подобрите знаењето за фотографија и да ви помогне да станете подобар photographer.It е компатибилен Со leica/Panasonic/sigma L-mount серија FP, S5,S1,S1 R,S1 H,SL,TL,TL2, итн. Без разлика дали сте почетник во фотографија, ентузијаст за фотографија, обожавател на рачни леќи или студент кој сака да патува, сите со нетрпение очекуваме да истражуваме и предизвикуваме заедно, снимајќи ги импресивните моменти на убавина ,топлина и среќа.Ние сме подготвени заедно со вас во новиот свет за магијата на објективот. ЗАБЕЛЕШКА : . Ова е РАЧНА главна леќа, што значи дека НЕМА ДА изврши АВТОМАТСКИ ФОКУС. Постои опција во прилагодено поставување на камерата наречена "ослободување без објектив", која мора да биде поставена на "вклучено" за камерата да фотографира со рачни леќи. Рачниот објектив за фокусирање не може да се препознае од камерата, освен ако не доаѓа со поставката на камерата "ослободување без објектив".

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи