.

.

New
Тамрон 24-70мм ф/2.8 Г2 ДИ ВЦ УСД СП Зум Леќа Нема Гаранција

Тамрон 24-70мм ф/2.8 Г2 ДИ ВЦ УСД СП Зум Леќа Нема Гаранција

DEN 15679.20

Стока
Во продавницата

Двојниот МПУ (Единици За Микро Обработка) обезбедува брзо автоматско фокусирање. Компензација на вибрации. Нанотехнологијата базирана На Eband Слој значително ограничувања духови и одблесокот. Заштитна Флуорна Обвивка. Изградба Отпорна На Влага. Двојниот МПУ (Единици За Микро Обработка) обезбедува брзо автоматско фокусирање. Компензација на вибрации. Нанотехнологијата базирана На Eband Слој значително ограничувања духови и одблесокот. Заштитна Флуорна Обвивка. Изградба Отпорна На Влага. TAMRON 24-70mm f/2.8 G2 DI VC SP ЗА DSLR камери со целосна рамка (модел A032) е брз f/2.8 zoom што постигнува квалитет на сликата на највисоко ниво. Двојниот МПУ (Единици За Микро Обработка) обезбедува брзо автоматско фокусирање со подобрена точност и највисоки перформанси за компензација на вибрациите од која било леќа во својата класа (5 застанувања). Употребата на специјализирани, висококвалитетни стаклени материјали обезбедува супериорна репродукција на бои и поголема острина. Дополнителни Карактеристики : облога одandанд за намалување на духови и одблесоци; облога на предни леќи со флуор; конструкција отпорна на влага; аспиратор за заклучување на објективот; плус повеќе!.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи