.

.

New
Lyxc Волфрам Карбид Дупка Машина Во Собата 9pcs TCT Дупка Видов Комплет За Хард Метал, Нерѓосувачки Челик

Lyxc Волфрам Карбид Дупка Машина Во Собата 9pcs TCT Дупка Видов Комплет За Хард Метал, Нерѓосувачки Челик

DEN 1904.00

Стока
Во продавницата

Вклучете 6 парчиња ткт дупка пила : 7/8", 1", 1-1/8", 1-3/8", 1-3/4", 2"+2 парчиња хсс пилот вежби+1 парчиња хексадецимален клуч. Длабочина На Сечење : 3/16". Применливи Материјали : јас-зрак, Челична Плоча, Тубуларна, Нерѓосувачки Челик, Алуминиум, Месинг/Калај, Пластика/Плексиглас, Леано Железо,Ламинирана Плоча итн. Специјално Сечило За Сечење : трислојниот комбиниран дизајн на надворешниот раб, средниот раб и внатрешниот раб, плус дизајнот на сечилото во внатрешноста на дупката, постигнува ефект на намалување на отпорноста на сечење и особено непречено отстранување на чипот. Чип Флејта : опишаниот лак жлебот на чипот е спроводлив за непречено празнење на железни чипови, го намалува феноменот на џем на чипови и е спроводлив за држење на чипови на границата на длабочината. Вежба За Тампон Место : дизајн На Чекор, оценето сечење, намалување на отпорноста на сечење. Вклучете 6 парчиња ткт дупка пила : 7/8", 1", 1-1/8", 1-3/8", 1-3/4", 2"+2 парчиња хсс пилот вежби+1 парчиња хексадецимален клуч. Длабочина На Сечење : 3/16". Специјално Сечило За Сечење : трислојниот комбиниран дизајн на надворешниот раб, средниот раб и внатрешниот раб, плус дизајнот на сечилото во внатрешноста на дупката, постигнува ефект на намалување на отпорноста на сечење и особено непречено отстранување на чипот. Чип Флејта : опишаниот лак жлебот на чипот е спроводлив за непречено празнење на железни чипови, го намалува феноменот на џем на чипови и е спроводлив за држење на чипови на границата на длабочината. Вежба За Тампон Место : дизајн На Чекор, оценето сечење, намалување на отпорноста на сечење. Применливи Материјали : јас-зрак, Челична Плоча, Тубуларна, Нерѓосувачки Челик, Алуминиум, Месинг/Калај, Пластика/Плексиглас, Леано Железо,Ламинирана Плоча итн.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи