.

.

New
Нов ЛЦД Дисплеј Компатибилен Со Huawei Honor V10 BKL-AL00 BKL-AL20 Honor Wiew 10 BKL-L09 (Црна Со Екран На Допир Со Отпечатоци + Алатки

Нов ЛЦД Дисплеј Компатибилен Со Huawei Honor V10 BKL-AL00 BKL-AL20 Honor Wiew 10 BKL-L09 (Црна Со Екран На Допир Со Отпечатоци

DEN 3.00

Стока
Во продавницата

Бидете Компатибилни Со "Huawei Honor V10 BKL-AL00 BKL-AL20 Honor View 10 BKL-L09", ве Молиме потврдете ја вашата верзија пред купувањата. Неправилната инсталација може да предизвика невидливо оштетување на екраните, како вертикални зелени линии, реси, слика на духови, затоа ви препорачуваме да ја поправите од професионален техничар. Сите екрани поминаа низ серија строги тестови пред испораката и беа добро спакувани. Вклучени се алатките и две лепливи ленти ОД 3 МЕТРИ, нема упатства, има многу видеа со инструкции на Јутјуб, можете да ги проверите. Ве молиме испратете ни слика ако најдете оштетен пакет. Ве молиме контактирајте не ако имате какви било прашања, ние ќе ви одговориме во рок од 24 часа. Точка Спецификации : 5,99 Инчи Тип : Лцд Резолуција : 2160 х 1080 пиксели боја : Црно Пакување : 1 х лцд+алатки неколку совети за инсталација1. Кога ќе го добиете екранот, проверете дали е во добра состојба. Ако предметот е оштетен при пристигнувањето, ве молиме известете ни со испраќање порака.2. Ве молиме внимателно отстранете го испуканиот екран и поврзете го новиот екран со главната табла, а потоа вклучете го телефонот за да видите дали работи пред инсталацијата. Фен за коса ќе ви помогне да го отстраните испуканиот екран.3. Кабелот на екранот е многу кревок, не го свиткајте силно.4. Има многу видеа со инструкции на интернет, можете да гледате некои видеа за да научите како да го поправите или да најдете професионален техничар кој ќе ви помогне.Како да го заштитите екранот на вашиот мобилен телефон1 Не ставајте го телефонот заедно со клучеви, монети или други метални работи, бидејќи овие работи може да го изгребат екранот на телефонот.2. Користете заштитник на екранот за да го заштитите екранот.3. Чувајте го телефонот подалеку Од Магнетни материјали, бидејќи магнетните материјали може да предизвикаат мртов допир ако ги споите долго време.4. Не користете адаптер за полнач од трета страна со низок квалитет за полнење на телефонот, тој исто така ќе го оштети вашиот екран.5. Не ставајте го блиску до вас кога спиете, бидејќи вашиот невнимателен хит може да дозволи да падне на подот и екранот да се скрши.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи