.

.

New
Еднократно Уроклепсија Пелена За Нега На Стари Лица Инконтиненција На Пелена Уринарно Здолниште Водоотпорна Пелена, за Постари И Врзани За Кревет Пациенти 23.3.4

Еднократно Уроклепсија Пелена За Нега На Стари Лица Инконтиненција На Пелена Уринарно Здолниште Водоотпорна Пелена, за Постари

DEN 2.67

Стока
Во продавницата

360° заштита, водоотпорен, урина доказ, чист памук, погоден за употреба во сите сезони. Големината е 75 см* 50 см* 0. 8см и тежината е 375гр. Исклучителната изработка ја гарантира неговата издржливост и популарност. погоден за мажи, жени, адолесценти или постари пациенти и е заштита за блага инконтиненција. Лесно за ставање и полетување, погодно за вашата секојдневна употреба. Нема да се деформира по миењето. Еднократно и заштедете пари. Водоотпорен и дише и истекување на урина. Пелените за возрасни со висок истегнување може да се мијат постојано, да се користат повеќекратно и брзо да се сушат. Описподлогата без лизгање ви овозможува пријатно да спиете додека сепак може да остане на место. Водоотпорен дизајн ја обезбедува својата безбедност и практичност. Предметот не содржи хемиски состав, ова ќе биде безбедно и погодно за долготрајна употреба, усвојувајќи мека памучна и полиестерска внатрешна обвивка за да се зголеми удобноста и истекувањето.Карактеристики - Неговиот Материјал : Памук, Тпу Филм, Влакна.- Нејзината Боја : Сива.- Нејзината Големина : 80х63х0. 8см.Пакет Вклучувајќи 1 х уринарно здолниште.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи