.

.

New
Ekena Millwork CM38AN2-06000 Антили Таванот Медалјон, 38 1/4od x 6 id x 1 1/2 P, Фабрика Подготвуваат

Ekena Millwork CM38AN2-06000 Антили Таванот Медалјон, 38 1/4od x 6 id x 1 1/2 P, Фабрика Подготвуваат

DEN 2.33

Стока
Во продавницата

Димензии : 38-1/4 во. Тоа мастер парче потоа се користи за создавање мајстор за мувла. Проекција x 6 во. Еклектичните, современи, органски, цветни, традиционални и класични текстури и дезени го истакнуваат секој стил на украсување на домот. Со тркалезни, дијамантски, овални, квадратни и правоаголни дизајни, има нешто за сечија желба. Инстант надградба!. Едноставно лепак, завртка и боја. Откако ќе се создаде мајсторот за мувла, ја користиме нашата уретанска пена со висока густина за да го формираме секој медалјон. Фабрички подготвен и подготвен за боја или вештачка завршница. - медалјони може да се намали со користење на стандардни алатки за обработка на дрво за да додадете Дупка за електрични или таванот ВЕНТИЛАТОР КРОШНА. - медалјони се мала ТЕЖИНА за лесна инсталација. Овие се на залиха и достапни за непосредна испорака. Кога се спарени заедно, акцентите на таванот, како што се прстените и медалјоните, нудат одлична можност за надградба на обичен светилник или обичен тавански простор до извонредна фокусна точка. Нашите колекции на медалјони на таванот се моделирани по оригинални историски обрасци и дизајни. Нашите занаетчии потоа рачно издлабуваат оригинално парче. Инстант реновирање со минимално време и напор. Проекција x 6 во. Со инсталирање на тавански медалјон ќе го подобрите изгледот и стилот на секој вентилатор во секоја просторија. Додадете висока надградба ефтино. Лесен за брза и лесна инсталација. Инстант реновирање со минимално време и напор. Додадете висока надградба ефтино. - тие се целосно подготвени и подготвени за вашата боја . Може да се исечат, дупчат, залепат или навртуваат со вообичаени алатки. Може да се исечат, дупчат, залепат или навртуваат со вообичаени алатки. Димензии : 38-1/4 во. Сличноста со оригиналните гипсени медалјони се постигнува само со користење на нашиот уретан со висока густина, а не формиран вакуум, медалјони од типот "пластика". Достапно во прекрасни претходно обоени завршетоци како металик, крцкање, рамно и дрво за оние кои сакаат едноставно да одговараат на нивната моментална шема на бои или можете да додадете свој личен допир додека доаѓаат фабрика подготвена подготвена за боја исто така. Исклучителни детали со огромна колекција на ексклузивни дизајни. Комбинацијата на форми и текстури создава совршен стил на потпис. Медалјони се накит за домот, и кога се насликани и спарени заедно, тие можат да состават голем ефект. Внатре Дијаметар x 1-1/2 во. Лесен за брза и лесна инсталација. Надворешен Дијаметар x 6 инчи. Ако имате какви било прашања, слободно прашајте. Овие брзи инсталации и достапни додатоци доаѓаат во огромен опсег на големини, форми и стилови. Завршениот изглед е прекрасно детален, МАЛА ТЕЖИНА, цврста конструкција, фокусно парче. Надворешен Дијаметар x 6 инчи. Исклучителни детали со огромна колекција на ексклузивни дизајни. Вентилаторите на таванот нудат и дизајн и функција во просторијата, но ретко имаат стилска крошна.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи