.

.

New
Секогаш Бевте Матрица Од Студиор12 | Занает САМ Декор На Домот На Вљубените | Боја Љубов Дрво Знак | Еднократно Милар Дефиниција | Изберете Големина

Секогаш Бевте Матрица Од Студиор12 | Занает САМ Декор На Домот На Вљубените | Боја Љубов Дрво Знак | Еднократно Милар Дефиниција

DEN 3.00

Стока
Во продавницата

СТИЛ : Лесно креирајте совршени додатоци за да ја Направите вашата куќа Дом Одличен за Подароци или Ревии. ЦЕЛ : Занает вашиот начин-Матрици направи детали брзо Секој проект е Прекрасно Уметничко Дело. ИЗБЕРЕТЕ ЈА ВАШАТА ГОЛЕМИНА : Уживајте во проекти за сликање од мали До х-големи Прославете го вашиот индивидуален стил. БЕЗ СТРЕС : Матриците го прават создавањето домашен декор лесно и достапно Уживајте во пријатно безгрижно изработка. ГАРАНТИРАНО ЗАДОВОЛСТВО : прецизните матрици со ласерско сечење, 7 мил милар се издржливи и лесни за чистење. Секогаш Бевте Матрица-матрица од уметниците Во Студиор12! Вистински Отсечени Големина На Уметнички Дела : STCL6208_1 : 16.50" x 2.50 "- (18 "x 3.5") STCL6208_2 : 21.00 "x 4.00" - (22.5"x 5.5") STCL6208_3 : 28.00" x 5.00" - (30" x 7") Лесен За употреба и повторна употреба-брзи, совршени букви и дизајни секој време! Од занаети до колачи, ѕидови до свадби-подигнете го вашиот креативен потенцијал со матрици! Слој, втиснување, ревитализација, реновирање и истражување на сосема нов свет на уметничко изразување! Кажете го тоа со знак, џез до дневник, персонализирајте планер, додајте талент на мебелот и многу, многу повеќе. Изработена од ласерски исечена проѕирна пластика од 7,5 милиони Милари (БОПЕТ). Супериорен во однос на винил-издржлив, нетоксичен, хемиски отпорен и безбеден за храна. Користете одново и одново со соодветна грижа и чистење. Чистење на сапун и вода. Нелепливи, лесни за позиционирање за употреба и складирање без неред. Студиор12 матрици се создаваат внимателно во нашата продавница Во Охајо од тим кој е страстен да ги направи најдобрите матрици што некогаш сте ги користеле. Ако сакате да креирате проекти кои импресионираат без часови мачно следење и напорна работа со грчеви во рацете, тогаш не гледајте понатаму! Совети за про Матрицирање : - Користете сликарска лента за прицврстување или маскирање на областите на дизајнот - за акрилик или други влажни медиуми, отстранете го вишокот од четката или апликаторот при вчитување - Нанесете медиуми во повеќе слоеви, што е можно посуво за да спречите крварење под димензионални медиуми (т.е. пасти, замрзнувања за колачи и колачиња), нанесете со офсет шпатула или нож за палета. Отстранете ја матрицата со кревање директно нагоре. Нега И Мерки На Претпазливост на матрицата : - Измијте со топол сапун и вода веднаш по употреба-Измијте пред употреба со храна или козметика - не користете средства за чистење на база на амонијак, бидејќи може да ја оштети матрицата - не изложувајте на прекумерна топлина или пламен - се охрабрува родителскиот надзор.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи