.

.

New
Перница за перница на 5 starsвезди Обединети седишта за канцелариски стол - Подлога за столче за пена - Подлога за столче, ишијас, олеснување на болката во долниот дел

Перница за перница на 5 starsвезди Обединети седишта за канцелариски стол - Подлога за столче за пена - Подлога за столче, ишијас,

DEN 1168.00

Стока
Во продавницата

Фирма и поддршка : Ортопедската перница за седишта треба да биде доволно цврста. Останете здрави со 5 starsвезди Јунајтед ишијас перница за седење. Покрај тоа, може да се користи за да се зголеми висината на кое било седиште. Покрај тоа, може да се користи за да се зголеми висината на кое било седиште. Одлично за канцелариска употреба, чести патници, спортски настани. Најдобра перница на седиштата - Ако поминете +8 часа на ден во седечка позиција, оваа удобна подлога е точна за вас. Рачката е прикачена на страната на перницата, со што е лесно да се земе со тоа Вие работите со кое било столче - оваа ергономска перница за седишта убаво одговара на повеќето канцелариски столчиња и училишни столчиња. базата на подлогата безбедно го одржува во место. Оваа терапевтска перница за лифт обезбедува дополнителна удобност при возење на долги растојанија (камионџии, возачи) и одмор ако седите во сообраќај со бавно движење. Избегнува појава и прогресија на проблемите со 'рбетот и обезбедува здравје. Ви овозможува да седите исправено природно без болка. Контурен дизајн во форма на U ја потпира вашата опашка, избегнувајќи компресија. тоа во вашиот автомобил, во авион или воз. Избегнува појава и прогресија на проблемите со 'рбетот и обезбедува здравје. Белешка : Перницата е поддржувачка и цврста, не мека. Оваа терапевтска перница за лифт обезбедува дополнителна удобност при возење на долги растојанија (камионџии, возачи) и одмор ако седите во сообраќај со бавно движење. Со рамномерно дистрибуирање на тежината на телото, го преоптоварува притисокот на 'рбетните дискови. Оваа перница е исто така добра опција за разгледување, ако се движите многу. Нашата перница за канцелариски стол е совршена мешавина на цврстина и удобност. Вметникот за перница е направен од бавна меморија за враќање на меморијата што е во согласност со вашата индивидуална форма и помага да се избегне притисок. Оваа перница ќе помогне да се намали болката во вратот, рамото и долниот дел на грбот. Нашата перница за канцелариски стол е совршена мешавина на цврстина и удобност. Оваа перница е исто така добра опција за разгледување, ако се движите многу. Подлога за стол со висок квалитет - Мерење на 17,7 "x 13,8" x 2,8 ", перницата за поддршка на задникот доаѓа со отстранлив и дише црна мрежа, што обезбедува одлична циркулација на воздухот и ви овозможува да седите без да се чувствувате топло или испотено. Сепак, ве молиме дозволете си 1-3 недели да се прилагодите на ново чувство додека седите. Препорачано е ортопедски лекар - оваа густа подлога ги повторува анатомските контури на вашето тело, го поддржува вашето лумбално подрачје и го намалува притисокот на грбот. Одлично за канцелариска употреба, чести патници, спортски настани. Ергономскиот дизајн помага да се зголеми протокот на крв, спречува болка во долниот дел на грбот, помага при замор на мускулите, затегнатост на нозете, хрчак. Најдобри за возрасни 150 - 220 фунти. Препорачано е ортопедски лекар - оваа густа подлога ги повторува анатомските контури на вашето тело, го поддржува вашето лумбално подрачје и го намалува притисокот на грбот.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи