.

.

New
Wired слушалки за игри и XLR динамичен микрофон , Pifine вокален подкаст микрофон со кардиоидна шема, за проследување на глас, 7.1 USB слушалки со опкружувачки звук со режим E

Wired слушалки за игри и XLR динамичен микрофон , Pifine вокален подкаст микрофон со кардиоидна шема, за проследување на глас,

DEN 1231.68

Стока
Во продавницата

[Заштита на бучава] Имајќи низок кат на бучава, вокалниот динамичен микрофон е добар во блокирање на звуците во позадина и одржување на природен оригинален звук на вашиот глас. [Повеќенаменска употреба] Без разлика дали работите во живо на видеото или видео каналот на You Tube, вокалниот микрофон XLR нема да ја скрши банката. Облекувајќи ги слушалките на Fifine Ampligame, можете да доживеете феноменален звук за игри, живописно слушање на музички концерти или потопна страна за повремено гледање на филмови. Динамичкото проток на микрофон со три слоеви шок -отпорни ги намалува несаканите вибрации или досадниот звук на размислување дури и во нетретирана просторија, што резултира во чисто снимање. Соработуваше со еднонасочна шема, микрофонот за снимање во студиото го минимизира слабиот пукање што се развива наоколу. [Внатрешна контрола] Три режими на EQ ви даваат присуство во различни сцени. [Внатрешна контрола] Три режими на EQ ви даваат присуство во различни сцени. Wiredичните слушалки за уво се потопуваат во светот на играта. [Студио аудио перформанси] работеше со SPL од 120d B, XLR динамичниот микрофон зема голема енергија и лесно се справува со гласно или врескање вокал за да ги претстави меките и мазни средни, високи, ниски аудио. Соработуваше со еднонасочна шема, микрофонот за снимање во студиото го минимизира слабиот пукање што се развива наоколу.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи