.

.

New
Mill Mill Carbide End, 37мм висока секач за мелење на отпорност на абење за колори за јаглеродни влакна тврдо дрво пластика за мелење додатоци за крајни мелници битови

Mill Mill Carbide End, 37мм висока секач за мелење на отпорност на абење за колори за јаглеродни влакна тврдо дрво пластика

DEN 521.60

Стока
Во продавницата

Направено од зацементиран карбид материјал со добро мелење, сечење перформанси, обезбедувајќи висока работна ефикасност. Остри рабови за сечење, можат да се користат за дупки за мелење, жлебови и рабови на плочи и процесот ќе биде мазен. Добро полираните површини се прилично чисти, уредни, и нема баговите или закопчињата на тресењето. Имаат доволна сила против виткање, отпорност на абење, висока цврстина, голема отпорност на абење и голема јачина. Многу предмети или материјали можат да бидат врежани, како што се колори, пластика, јаглеродни влакна и тврдо дрво. Направено од зацементиран карбид материјал со добро мелење, сечење перформанси, обезбедувајќи висока работна ефикасност. Остри рабови за сечење, можат да се користат за дупки за мелење, жлебови и рабови на плочи и процесот ќе биде мазен. Добро полираните површини се прилично чисти, уредни, и нема баговите или закопчињата на тресењето. Имаат доволна сила против виткање, отпорност на абење, висока цврстина, голема отпорност на абење и голема јачина. Многу предмети или материјали можат да бидат врежани, како што се колори, пластика, јаглеродни влакна и тврдо дрво. Карактеристики : Направено од зацементиран карбид материјал со добро мелење, перформанси на сечење, обезбедување висока ефикасност на работата. Имаат доволна сила против виткање, отпорност на абење, висока цврстина, голема отпорност на абење и голема јачина. Остри рабови за сечење, можат да се користат за дупки за мелење, жлебови и рабови на плочи и процесот ќе биде мазен. Добро полираните површини се прилично чисти, уредни, и нема баговите или закопчињата на тресењето. Многу предмети или материјали можат да бидат врежани, како што се колори, пластика, јаглеродни влакна и тврдо дрво. Спецификации : Материјал : Зацементирана завршна површина на карбид : Должина на облогата на титаниум : 37мм (1,45 ") Дијаметар на Шанк : 3,175мм (1/8") Дијаметар на работ на сечење : 0,8мм/1.0мм/1,2мм/1,4мм/1,6мм/1,8мм /2.0mm/2.2mm/2.4mm/3.17mm Сечење должина : 12мм (0,47 ") Пакет вклучува : 10 x крајни мелници.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи