.

.

New
Мерач на бучава од аларм за бучава децибела мерач на бучава во животната средина Мерач на бучава во домаќинството

Мерач на бучава од аларм за бучава децибела мерач на бучава во животната средина Мерач на бучава во домаќинството

DEN 1139.20

Стока
Во продавницата

Дигитална функција со течен кристал со висока дефиниција ЛЦД. Со функција за аларм на зуи. Функција за брзо/бавно мерење. Функција за мерење на максимална вредност. Функција за аларм за звук и светлина. Модел : TM810 MERROR Опсег : ± ​​1,5d B (под 94d B, референтни услови од 1k Hz) Одговор на фреквенција : 31.5 H-8k Hz Measuing Range : 30-130dbaresolution : 0,1dboverload Индикација : Overfast/бавна конверзија : брза (брза), бавна (бавна) максимална мала вредност Заклучување : Max Hold, Min Holdbacklight : Со задниот свет на осветлувањето : 1/2 инчен кондензатор Микрофонски материјал Снабдување : 9 V јаглерод или алкална батерија (батерија не е вклучена) Работна околина : 0-40 ° C (5 RH90%RH) Опкружување за складирање : -106 OC6 (10%(10%(10% RH80 RH) Големина на производот : 150мм*53mm*31 MMDigital со висока дефиниција LCD течен кристал дисплеј за задниот дел на осветлувањето. Со функција на аларм за аларм.fast/slow Функција за мерење.maximum Функција за мерење на вредноста. Дизајн на напојување на батеријата.Панаж : 1*Мерач на ниво на звук (без батерија) Белешка : 1. Ве молиме, дозволете 1-3см да се разликува како резултат на рачното мерење.2. Снимањето на светлината и различните дисплеи може да предизвикаат бојата на предметот на сликата малку поразлична од вистинската работа. Ве молиме, упатете се на примениот производ. Ви благодариме за разбирањето.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи