.

.

New
Meccanixity Минијатурни Прекинувач Низок НАПОН AC 16A 230/400V 1 Пол Din Железничка Инсталација DZ47-63 C16

Meccanixity Минијатурни Прекинувач Низок НАПОН AC 16A 230/400V 1 Пол Din Железничка Инсталација DZ47-63 C16

DEN 303.84

Стока
Во продавницата

Може да се користи и за ретка конверзија на линијата во нормални услови. Примена : Широк спектар на употреба, погоден за инсталација во затворени простории, широко користен во домови, работилници, хотели, трговски центри, електрани итн. Напонскиот трансформатор не е вклучен овде!.) : 77мм х 18мм х 70мм/3инч х 0,7 инчи х 2,75 инчи( Л х ш Ч); Материјал : Пластика, Електрични Компоненти; во пакетот : 1 парчиња х Минијатурен Прекинувач. Прекинувачите обично се користат во дистрибутивни кутии.Како да го користите?Модуларната структура може лесно да се инсталира на стандардната шина за водич ВО дистрибутивната кутија, инсталацијата поудобна. се користи за преоптоварување на линијата, заштита од краток спој и ретка конверзија на линиите.Што ќе добијам?Модел : DZ47-63 C16 Rated Напон : 230/400 VRated Струја : 16number На Пол : 1 PRated Коло Кршење Капацитет : 6000 ASize (Прибл.) : 77мм х 18мм х 70мм/3инч х 0,7 инчи х 2,75 инчи(Л х Ш ч) Материјал : Пластика, Електрични Компонентиглавна Боја : Бела, Сина Во пакетот : 1 парчиња x Минијатурен Прекинувач Дали има некои предности на производот?Брзо патување за да се обезбеди сигурна работа на товарот и да се продолжи животниот век на електричното коло breakers.) : 77мм х 18мм х 70мм/3инч х 0,7 инчи х 2,75 инчи( Л х ш Ч); Материјал : Пластика, Електрични Компоненти; во пакетот : 1 парчиња х Минијатурен Прекинувач. Модел : DZ47-63 C6; Номинален Напон : 230/400 V; Номинална Струја : 6; Број На Пол : 1 P; Номинален Капацитет за Кршење на Колото : 6000 A; Големина (Прибл.Прекинувачите обично се користат во дистрибутивни кутии. Примена : Широк спектар на употреба, погоден за инсталација во затворени простории, широко користен во домови, работилници, хотели, трговски центри, електрани итн. Може да работи и како прекинувач за вклучување за кола за оптоварување. Примена : Широк спектар на употреба, погоден за инсталација во затворени простории, широко користен во домови, работилници, хотели, трговски центри, електрани итн. Што е ова?Прекинувачите обично се користат во дистрибутивни кутии. Може да се користи и за ретка конверзија на линијата во нормални услови. Оваа кутија за заштита од дистрибуција е погодна за внатрешна инсталација. Модел : DZ47-63 C6; Номинален Напон : 230/400 V; Номинална Струја : 6; Број На Пол : 1 P; Номинален Капацитет за Кршење на Колото : 6000 A; Големина (Прибл. се користи за преоптоварување на линијата, заштита од краток спој и ретка конверзија на линиите. Оваа кутија за заштита од дистрибуција е погодна за внатрешна инсталација.It може да работи и како прекинувач за вклучување за кола за оптоварување. Може да работи и како прекинувач за вклучување за кола за оптоварување.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи