.

.

New
EAI 1.563 X2.688 X0.375 FPM/FKM TC Двојна усна W/не'рѓосувачки челик пролет 1-9/16 x2-11/16 x3/8 Ком. Заптивки на вратилото W/Viton

EAI 1.563 X2.688 X0.375 FPM/FKM TC Двојна усна W/не'рѓосувачки челик пролет 1-9/16 x2-11/16 x3/8 Ком. Заптивки на вратилото

DEN 650.24

Стока
Во продавницата

Уживајте во мазна перформанси на машината со помалку протекувања и дефекти во компонентите на машината, истекувањето може да доведе до мешање на различни медиуми или да доведе до штетни загадувачи кои влегуваат во вашата машинерија. Отпорен на течност : Оваа заптивка со двојна усна масло има одличен отпор на озон и атмосфера, минерални масла и масла, алифатични, ароматични и исто така специјални хлорирани хидрокарбони, бензински, дизел горива, силиконски масла и масти. Отпорност на висока температура : Поради неговиот флуорополимерски еластомер+синтетички гума матрија, тој ќе ги надмине температурите од -26oc до 230o C и има голема јачина на затегнување. Пролет од не'рѓосувачки челик со врвен квалитет; Флуорополимер еластомер+синтетичка гумена обвивка; Се спротивставува на опсег од -26oc до 230o C; Спречува истекување на лубрикант; Чува прашина и нечистотија од машините; Издржлив и сигурен; Широка употреба - Автомобилство, лежишта, мотори, оски, мотоцикли, итн. Тој е издржлив, сигурен и супер еластичен на високи температури од 230 OC. Направено за супериорни перформанси на запечатување, оваа заптивка на маслото користи флуорополимер еластомер + синтетичка гумена обвивка за стабилна способност Запечатување. Нашата заптивка за нафта ќе се вклопи совршено секаде каде што ви треба. Лесен за употреба и практична, оваа пролет натоварена заптивка на масло помага да се спречи истекување на лубриканти, како и да се чува прашина и нечистотија од машината. Заптивката на гумената обвивка е лесна и не е лесна за старост. Супериорен квалитет и издржливост : EAI заптивките на маслото се дизајнирани со пролет од не'рѓосувачки челик и флуорополимер еластомер со голема јачина -Семање на перформансите. На ЕАИ се специјализираме за обезбедување на високо квалитетни делови и производи што се произведуваат во согласност со спецификациите на ОЕМ и се тестираат за оптимални перформанси и издржливост. Одлично вклопување : 1,563 "x 2,688" x 0,375 "широко се користи во која било апликација што вклучува масло, гориво, минерална киселина. Нашата заптивка за нафта ќе се вклопи совршено секаде каде што ви треба. Затоа заптивката за масло од ротирачко вратило е суштинска компонента на вашата машина. Тој е погоден за високи вакуумски апликации.Истиот работен ден испорака !! Супериорен квалитет и издржливост : EAI FPM / FKM заптивки на нафта се дизајнирани со висококвалитетна пролет од не'рѓосувачки челик и флуорополимер еластомер+синтетичка гума за сигурни и долготрајни перформанси. Супериорен квалитет и издржливост : EAI заптивките на маслото се дизајнирани со пролет од не'рѓосувачки челик и флуорополимер еластомер со голема јачина -Семање на перформансите. Заптивката на гумената обвивка е лесна и не е лесна за старост. Тој е погоден за високи вакуумски апликации. Отпорност на висока температура : Поради неговиот флуорополимерски еластомер+синтетички гума матрија, тој ќе ги надмине температурите од -26oc до 230o C и има голема јачина на затегнување.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи