.

.

New
Заменски замена термостат за куќиште за куќиште за куќиште на вода за ладење на моторот на течноста за ладење w/сензор и дихтунзи компатибилни со 01-06 Sebring Stratus 4792630AAA

Заменски замена термостат за куќиште за куќиште за куќиште на вода за ладење на моторот на течноста за ладење w/сензор и дихтунзи

DEN 274.24

Стока
Во продавницата

Дизајниран и произведен за да одговара на OEM деловите. Чувајте го вашиот мотор на вистинска температура под различни услови. Комплетни и подготвени за инсталација, не се потребни измени. 1-годишна ограничена гаранција. Дизајниран и произведен за да одговара на OEM деловите. Чувајте го вашиот мотор на вистинска температура под различни услови. Комплетни и подготвени за инсталација, не се потребни измени. 1-годишна ограничена гаранција. Термостат куќиште/излез на вода за течноста за ладење на моторот (белешка) Површините на куќиштето можат да се носат и да пукнат со текот на времето од термичко склучување договори и експанзија. Ако ова се случи или вашето возило протекува течноста за ладење околу термостатот, тогаш оваа висококвалитетна замена за прилагодување може да го реши проблемот. Карактеристики - Вклучува 2 дихтунзи со прстени - со дел за замена на сензорот за температура на течноста за ладење, компатибилен со : (белешка) само за 2,7 L мотори. Ова не одговара на удари со 2 врати. Sebring (само конвертибилен седан со 2 врати/4 врати) 2001 2002 2003 2004 2006 2006 Стратус (само седан со 4 врати) 2001 2002 2003 2004 2006 2006 година, освен ако не е наведено поинаку, ова се нови делови од задниот дел. Тие се усогласуваат со спецификациите на оригиналната опрема (ОЕ) и делуваат како директна замена за фабричкиот дел. Тие ќе се вклопат и ќе функционираат како што направи оригиналниот фабрички дел. Погледнете ги деталите за продавачот за достапна гаранција, политика за враќање и многу повеќе.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи