.

.

New
Melnor 65175Amz 6 парче Брзо поврзување Постави конектор пакет, црна, сина боја

Melnor 65175Amz 6 парче Брзо поврзување Постави конектор пакет, црна, сина боја

DEN 1.33

Стока
Во продавницата

Лесно исклучете ги алатките за наводнување, вклучувајќи млазници, брадавици, прскалки и повеќе, без да се вратите назад во тапа. Функцијата за стоп на вода овозможува промени во алатката со водата за брзо поврзување и исклучување. Заклучената врска обезбедува безбедно вклопување и спречува ненамерно исклучување. Конекторите имаат гумен дизајн на зафат за удобност. Поддржано од 2-годишна ограничена гаранција во Мелнор. Ние стоиме зад нашите производи. Системот Melnor Quick Connect ги прави алатките за вклучување на наводнување брзо и лесно. Адаптерите за производи остануваат на место на вашите млазници, брадавици или прскалки за да можете брзо да ги поврзете и да ги исклучите алатките во привремено. Можете дури и да менувате алатки додека водата работи. Ставете еден адаптер за производи во стапчето за наводнување за да ги водите вашите корпи за виси и додајте еден во вашата омилена прилагодлива млазница за да испрскате поголема површина. Направете лесен прекинувач помеѓу двете алатки без да се вратите назад во тапата за да ја исклучите водата. Функцијата за заклучување ги задржува алатките поврзани и спречува ненамерно исклучување при наводнување. Мора да имате за повеќе задачи, системот Melnor Quick Connect ги прави лесни врските. Потребни ви се дополнителни информации или помош од Мелнор? Оставете повратни информации или поставете прашање подолу. Ние го цениме вашето искуство со нас. Започнете со користење на вашиот систем за Quick Connect во неколку лесни чекори : . Прикачете го конекторот за крај на производот на машкото (наводнување) крај на секое црево. Вметнете ги адаптерите за производи во вашите алатки за наводнување и лесно да ги искористите или исклучувате секогаш кога ви требаат, дури и со водата што работи. Направете врски со тапа исто толку лесно : . Прикачете адаптер за тапа на секоја тапа на отворено. Прикачете го крајниот конектор за тапа на женскиот (тапа) крај на цревото и прилепете на место на адаптерот за тапа.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи