.

.

New
Млади и деца заштитник на градите мотокрос нечистотија велосипед опрема за градите оклоп на телото на грбот на 'рбетот моторцикл возење опрема за трки за трки за де

Млади и деца заштитник на градите мотокрос нечистотија велосипед опрема за градите оклоп на телото на грбот на 'рбетот моторцикл

DEN 2.67

Стока
Во продавницата

Материјал на детскиот оклоп на телото Оклоп : Трикратна заштита : ПП пластична обвивка + постава за дупка за полнење + 2 слоеви на мат за заштита на ЕВА. Тоа е анти-пумпа, анти-пад и отпорен на шок, максимално ги заштитува градите, 'рбетот, рамото и другите важни делови од телото. Дишење : Децата и младинскиот заштитник на градите направени со порозна структура на саќе од мала тежина. Може да постигнете максимална вентилација, нема да се чувствувате затнат дури и во лето. Удобна и лесна : Детска велосипедска заштитна опрема за тегови под 2 фунти, правејќи движења брзи и лесни и заштедувајќи ја вашата енергија во текот на целата игра. Не грижи се дека ќе ти биде товарот. Прилагодлив безбедносен елек : Детска опрема за велосипеди за деца има 4 големина, прилагодлив појас на рамената и појасот на половината. Погоден за деца, момче, девојче, тинејџер. Разновидно : може да се користи за велосипед и велосипеди, мотокрос, мотоцикл, скијање и уметничко лизгање, скејтбординг, велосипедизам, спорт на отворено или која било друга активност што бара дополнителна заштита. Ве молиме, внимавајте на табелата со големина и изберете ја вистинската големина пред да купите!.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи