.

.

New
Мерач 118 Степен Агол Острење Вежба Битови Мерење Алатка Нерѓосувачки Челик Агол Предниот Раб Метар Висока Точност Инспекција

Мерач 118 Степен Агол Острење Вежба Битови Мерење Алатка Нерѓосувачки Челик Агол Предниот Раб Метар Висока Точност Инспекција

DEN 1555.20

Стока
Во продавницата

Агол : 118° ● 0,5°. Погоден за агол од 118 степени бит, примерок бит, бит мерач на сечилото, проверете дали предниот раб на битот е концентричен со битот. Прецизност : Должина 0 - 20мм/0,5 мм. вкупната дебелина е околу 1,3 мм. Изработен од висококвалитетен нерѓосувачки челик, издржлив и практичен. Вклучен пакет : мерач за мерење 1 х. Јасно читање, поотпорно на абење. Агол : 118° ● 0,5°. Погоден за агол од 118 степени бит, примерок бит, бит мерач на сечилото, проверете дали предниот раб на битот е концентричен со битот. Прецизност : Должина 0 - 20мм/0,5 мм. вкупната дебелина е околу 1,3 мм. Изработен од висококвалитетен нерѓосувачки челик, издржлив и практичен. Вклучен пакет : мерач за мерење 1 х. Јасно читање, поотпорно на абење. Мерач 118 Степен Агол Острење Вежба Битови Мерење Алатка Нерѓосувачки Челик Агол Предниот Раб Метар Висока Точност Инспекција Опис : 100% сосема нов и висок квалитет!Изработен од висококвалитетен нерѓосувачки челик, издржлив и практичен.Јасно читање, поотпорно на абење.Вкупната дебелина е околу 1,3 мм. Погоден за агол од 118 степени, примерок од битот, мерач на сечилото, проверете дали предниот раб на битот е концентричен со битот.Спецификација : тип На Ставка : агол мерач на дупчалки мерач на агол : нерѓосувачки челик боја : сребрена прецизност : Должина 0-20мм ●0,5 Мм Агол : 118°0,5°Големина : 87, 5х34, 5ммпакет Вклучен : 1 х мерни гаугеноти : Транзиција : 1см=10мм=0,39 инчи 1. Поради различниот монитор и светлосниот ефект, вистинската боја на предметот може да биде малку поинаква од бојата прикажана на сликите. Благодарам! 2. Ве молиме дозволете отстапување на мерењето од 1-3 см поради рачно мерење.

Карактеристики на производот

Item type:
Drill bits angle gauge
Material:
Stainless steel
Color:
silver
Precision:
Length 0-20mm ±0.5mm 
Angle:
118°±0.5°
Size:
87.5x34.5mm
Package Included:
1 x measuring gauge:
Notes:
 
Transition:
1cm=10mm=0.39inch 
1. Due to the different monitor and light effect, the actual color of the item might be slightly different from the color showed on the pictures. Thank you! :
2. Please allow 1-3cm measuring deviation due to manual measurement.:
Свеж

Поврзани производи