.

.

New
Лцд Дигитален Монитор За Капацитет На Батеријата, Водоотпорен Монитор за Напон од 12-84В/Тестер За Капацитет На Батеријата, Компатибилен Со Кисела Батерија/Литиумск?

Лцд Дигитален Монитор За Капацитет На Батеријата, Водоотпорен Монитор за Напон од 12-84В/Тестер За Капацитет На Батеријата,

DEN 0.67

Стока
Во продавницата

Едноставно и ефикасно поставување, потребни се само неколку секунди за поставување. Едноставно и ефикасно поставување, потребни се само неколку секунди за поставување. Опремен со прекинувач, екранот може да се исклучи и нема да се троши струја. Прецизно прикажете го процентот на капацитет и напон на батеријата, интуитивно сфатете го статусот на капацитетот на батеријата. Пвц филмска површина, водоотпорна и може да се користи со доверба. Усвојување занает со висока спецификација, цврст и издржлив за употреба. Спецификација : Состојба : 100% Сосема Нов Тип На Артикал : Материјал За Прикажување Електрична Енергија : Пхб/ХТН Опционална Светла Боја : Сина, Зелена, Бела Опсег На Дисплеј : 8-100в Компатибилна Батерија : - кисела батерија, литиумска батерија, литиум железна батерија (може да се постави сами) Применлив Напон : 12-84В Работна Температура : -10~50 € Големина : Прибл. 6,1 х 3,3 х 1,3 см / 2,4 х 1,3 х 0,5 инчи Тежина : Прибл. 20гр Пакет Листа : 1 х Дисплеј 1 х Поврзување Линија.

Карактеристики на производот

Condition:
100% Brand New
Item Type:
Electricity Display
Material:
PCB/HTN
Optional Light Color:
Blue, Green, White
Display Range:
8-100V
Compatible Battery:
-acid battery, lithium battery, lithium iron battery (can be set up by yourself)
Applicable Voltage:
12-84V
Operating Temperature:
-10~50℃
Size:
Approx. 6.1x 3.3 x 1.3cm / 2.4 x 1.3 x 0.5inch
Weight:
Approx. 20g
Package List:
1 x Display:
1 x Connecting Line:
Свеж

Поврзани производи