.

.

New
Kastar Battery & LCD тенок USB полнач за LP-E5 LPE5 и EOS Rebel XS, Rebel T1i, Rebel XSI, 1000D, 500D, 450D, Kiss X3, Kiss X2, Kiss F Digital Camera, BG-E5 Grip

Kastar Battery & LCD тенок USB полнач за LP-E5 LPE5 и EOS Rebel XS, Rebel T1i, Rebel XSI, 1000D, 500D, 450D, Kiss X3, Kiss X2,

DEN 255.84

Стока
Во продавницата

Кастар 2 пакува батерии со висок капацитет. Користете висококвалитетни јапонски ќелии за подолг век на траење на батеријата без ефект на меморија. Нов паметен дизајн на ЛЦД, лесен за носење. Влез : 5 V 2 A; Излез : 4.2 V/8.4 V 600 MA. Интелигентниот полнач за ЛЦД прикажува статус на полнење и капацитет на батеријата. Може да се напојува со излез на USB Wallидот : 4.2 V/8.4 V 600 MA. Интелигентен LCD полнач на Bullet 3 прикажува статус на полнење и капацитет на батеријата. Bullet Point 4 може да се напојува со USB Wall & Auto Charger или компјутер, доаѓа со микро USB кабел. Патентиран полнач на Bullet 5 со сертификација на FCC, CE и ROHS. Сите артикли вклучуваат 18-месечна гаранција на производителот. Опис Детали за детали вклучуваат : 2 x батерии 1 x LCD USB полнач 1 x Micro USB батерија Компатибилен : Canon LP-E5 Charger Компатибилен : Canon LC-E5 E компатибилен со следниве модели : Canon EOS 450 D Canon EOS 500 D Canon EOS 1000 D Canon Kanon F Canon KISS x2 Canon Kiss X3 Canon Rebel XS Canon Rebel XSI Canon Rebel T1i Вредност на цената на квалитетот.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи