.

.

New
Заштитник на екранот за анти-рефлексија HD Clear Anti-Blue Light Anti-Glare TV Filter Filter за Sharp Sony Samsung Hisense 32-75 инчи / A / 60 инчи 1327x749 mm

Заштитник на екранот за анти-рефлексија HD Clear Anti-Blue Light Anti-Glare TV Filter Filter за Sharp Sony Samsung Hisense 32-75

DEN 1.33

Стока
Во продавницата

Откако ТВ -филмот е целосно прикачен на екранот, извадете го надворешниот слој. ☛ Мат анти-рефлексија : Површината на заштитниот филм се третира со убав мат процес, што го намалува одразот на светлината на површината на екранот, без да влијае на оригиналниот квалитет на сликата, а исто така може да ги намали отпечатоците и остатоците од маслото на екранот. Пакетот вклучува : 1*ТВ екран заштитник1*чистење китноти : 1. Филмот за заштита на ТВ-екранот против сина светлина е посоодветен за поголемиот дел од малите деца и деца да го намали визуелниот замор предизвикан од долгорочно користење на очите и ефикасно да ја спречи миопијата. ☛ Функција : Анти-рефлексивно / анти-зрачење / анти-сјај / анти-миопија / филтрирајте сино Светло, ослободете го напрегањето на очите и ви помагаат подобро да спиете итн. зрачење / анти-миопија, итн. Заштитник на лесен екран на сина боја, ефикасно блокира штетно сина светлина во опсегот 380-445nm и да задржи корисна сина светлина. Заштитниот филм е посоодветен за поголемиот дел од тинејџерите и децата, намалувајќи го визуелниот замор предизвикан од долгорочно користење на очите и ефикасно спречување на миопија. ☛ Мат анти-рефлексија : Површината на заштитниот филм се третира со убав мат процес, што го намалува одразот на светлината на површината на екранот, без да влијае на оригиналниот квалитет на сликата, а исто така може да ги намали отпечатоците и остатоците од маслото на екранот. ☛ Анти-сина светлина : Заштитниот филм ефикасно ја филтрира навлегувањето на сино светло со сино-бран на високо-енергетски, расфрлано од ЛЕР-екранот на 380 ~ 445nm.☛ Анти-сина светлина : Заштитниот филм ефикасно ја филтрира навлегувањето на сино светло со сино-бран на високо-енергетски, расфрлано од ЛЕР-екранот на 380 ~ 445nm. Филмот за заштита на ТВ е заштитено со два други транспарентни филмови во средина. Корисно сино светло е неопходен дел, може да го прилагоди циркадијанскиот ритам на спиењето, да му помогне на рефлексот на контракција на учениците, итн. ☛ Лесен за инсталација : Најновиот дизајн на адсорпција на меурчиња може да ги отстрани сите мали меурчиња со притискање со картичка за стружење. Чистењето е важно, заштитник на екранот ќе дојде со марамчиња и шишиња со спреј, ве молиме, проверете дали темелно го исчистите вашиот монитор пред да го придржувате филтерот2. ☛ Погоден за секого : многу погоден за кратковидото лице, канцелариски работници, зависници од социјални медиуми, гејмери ​​преку Интернет, loversубители на модата, итн. Запомнете да го раскинете внатрешниот слој. Филмот за заштита на ТВ-екранот против сина светлина е посоодветен за поголемиот дел од малите деца и деца да го намали визуелниот замор предизвикан од долгорочно користење на очите и ефикасно да ја спречи миопијата. ☛ Погоден за секого : многу погоден за кратковидото лице, канцелариски работници, зависници од социјални медиуми, гејмери ​​преку Интернет, loversубители на модата, итн. Целата сина светлина не може да се отфрли.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи