.

.

New
Телеграма двојна лопатка Морс код клуч сива и фонетска азбука за код на Морс

Телеграма двојна лопатка Морс код клуч сива и фонетска азбука за код на Морс

DEN 255.84

Стока
Во продавницата

CW Morse Electric Bond е многу погодна за ентузијасти во радио, диви кампување или POTA, SOTA, Lota или затворен употреба. Може лесно да се поправи на железни предмети како што се радио лушпи и аспиратори на автомобили. Табелата за код на Морс е клуч за код на Морс Испратете телеграма Морс код за азбука за поудобен број на добивање. Преведувачот на азбуката на Морс код може да ви направи добар специјалист за телеграма, е подарок или колекционерски предмет за роденден на Денот на благодарноста или кој било настан. Табелата со азбука на кодот Морс е замрзната и може безбедно да го задржи клучот на Mini Mini Classic Morse Code, со удобна дупка за складирање за виси. Бидете применливи : Идеално за ентузијасти во радио, почетници, кампување во дивина или POTA, SOTA, Lota или затворен употреба. [Опсег на примена] CW Morse Electric Bond е многу погодна за ентузијасти во радио, диви кампување или POTA, SOTA, Lota или затворен употреба. Доволно е светло и може да се носи во преносен радио уред. [Опсег на примена] CW Morse Electric Bond е многу погодна за ентузијасти во радио, диви кампување или POTA, SOTA, Lota или затворен употреба. Доволно е светло и може да се носи во преносен радио уред. Вклучување вклучуваат : 1 x Код за код на Морс; 1 x Код за азбука на копчето.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи