.

.

New
Хаги Мали Двигатели Плус Пелени, Големина 4

Хаги Мали Двигатели Плус Пелени, Големина 4

DEN 860.96

Стока
Во продавницата

МЕКО, ФЛЕКСИБИЛНО ВКЛОПУВАЊЕ : Хаги Мали Двигатели ПЛУС бебешки пелени со големина 4 одговара на бебиња до 37 килограми. (17 кг). НАШАТА НАЈАПСОРБИРАЧКА : Лагер За Нежна Апсорпција обезбедува абсорбента слој на заштита со врвна мекост и дишење за чувствителна кожа. УДОБНОСТ 3-ВО-1 : Џебниот Појас На Хаги помага да се спречат испуштања на пелени и го содржи нередот. Индикаторот за големина ви кажува кога е време да засилите до поголема големина!. ИЗВОНРЕДНА ЗАШТИТА : Системот За Заклучување На Истекување помага да се спречат протекување до 12 часа, плус индикаторот за влажност ја менува бојата кога бебето е подготвено за промена на пелена. ХИПОАЛЕРГИЧНО, без Мирис, без лосион, без парабени и без елементарен хлор и природен гумен латекс. Хаги Малите Двигатели ПЛУС пелените се нашите најмеки, најапсорбирачки пелени за нежната кожа на бебето. Лагер за нежна апсорпција : Лагер За Нежна Апсорпција има мали перници кои обезбедуваат слој на заштита на перницата помеѓу кожата на вашето бебе и течниот хаос. Извонредна Нега на Кожата : добијте нежна нега со докажаната заштита од истекување на Системот За Заклучување На Истекување Хуги. Индикатор за влажност : нашиот индикатор за влажност што ја менува бојата ви дава до знаење кога пелената на вашето бебе е подготвена за промена. Помага да се задржи Во Течниот Хаос : Дизајниран Со појас со џебен грб за да помогне да се задржи течниот хаос внатре каде што припаѓа.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи