.

.

New
Мерење Електронски Дигитален Дебеломер Микрометар За Мерење Алатка Од Нерѓосувачки Челик Верние, Ip54 Водоотпорен Дизајн За Заштита,0-6 Инчи/0-150 мм

Мерење Електронски Дигитален Дебеломер Микрометар За Мерење Алатка Од Нерѓосувачки Челик Верние, Ip54 Водоотпорен Дизајн За

DEN 367.52

Стока
Во продавницата

●Применет Опсег●6-инчниот микрометар на дебеломер се користи за мерење На Мерачот на Длабочина, Внатрешни Мерни Вилици, Надворешно Мерење, Вилици, Чекори За Мерење Лица. Секогаш се користеше професионалци и хобисти, од златари, дрводелци, хобисти и така натаму. ●Лесни Отчитувања● 6-инчните дигитални дебеломер имаат преголем дисплеј за лесно отчитување, прикажувајќи фракциони, инчни/метрички единици за разноврсни мерења. Може автоматски да се исклучи по 5 минути без работа. Покрај тоа, дигиталните дебеломер доаѓаат со сино преносно грубо куќиште за лесно складирање, отпорност на притисок и отпорност на удари. ● Конверзија на инчи/мм/едно копче брз прекинувач помеѓу две единици : инчен и милиметар, издржлив и пренослив. ①Водоотпорен И Нерѓосувачки Челик Материјал.Водоотпорниот микрометар е конструиран од првокласен НЕРЃОСУВАЧКИ ЧЕЛИК, куќиштето е изработено од метал со сребрена боја на површината ВОДООТПОРНА, против ' рѓа,која има силна рамка со глава што може да се заклучи. ●Прецизно Мерење На Дебеломер ●дигиталниот дебеломер ви овозможува да поставите нула и да измерите во која било точка од скалата.точност во рамките на 0005 инчи, 0.01 милиметар 1/64".

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи