.

.

New
Wzglod Метални Влакна Ткаенина, ЕМФ Сигнал Заштитен, 5g Анти-Зрачење, RF/ЕМИ/ЕМФ/LF Блокирање Крпа Костум За Правење Облека Завеса Итн

Wzglod Метални Влакна Ткаенина, ЕМФ Сигнал Заштитен, 5g Анти-Зрачење, RF/ЕМИ/ЕМФ/LF Блокирање Крпа Костум За Правење Облека

DEN 0.33

Стока
Во продавницата

Применливи сцени : Изработка На Облека За Бременост и постелнина. Упатство за перење : измијте во ладна вода, користете нежен (детергент без фосфати), не избелувајте, не сушете, не паѓајте суво, ладно железо. Ефективност на заштитата : отпорноста НА површината НА ткаенината ЗА Блокирање НА ЕМФ е 1ом/10см, А вредноста На Електромагнетната заштита е 30 дб.99,9% заштитна ефикасност од ден на ден зрачење.материјали за кражба за паричници, кредитни картички и мобилни телефони. Дали ефектот на тестот е ефикасен или не, мора да се тестира со метод на согорување и метод на екран на допир. Упатство за перење : измијте во ладна вода, користете нежен (детергент без фосфати), не избелувајте, не сушете, не паѓајте суво, ладно железо. Дали ефектот на тестот е ефикасен или не, мора да се тестира со метод на согорување и метод на екран на допир. Метални влакна : Суровините се направени од 25% метални влакна, 55% памук и 20% полиестерски влакна, кои можат да се мијат и исечат со обични ножици. Завесите и ѕидните облоги се исто така многу добри. многу е погоден за изработка на облека отпорна на зрачење, покривка отпорна на зрачење, ќебе отпорно на зрачење, заштитен шатор; итн. Ефективност на заштитата : отпорноста НА површината НА ткаенината ЗА Блокирање НА ЕМФ е 1ом/10см, А вредноста На Електромагнетната заштита е 30 дб.Дише, погоден за топла клима, погоден за шиење според вашите потреби.Ширина : 150 см (59 инчи) ,продадени по метар.Метални влакна : Суровините се направени од 25% метални влакна, 55% памук и 20% полиестерски влакна, кои можат да се мијат и исечат со обични ножици. Ако се мие според овие насоки и се чува без механички и хемиски стрес, ткаенината треба да ја задржи својата заштитна ефикасност на неодредено време.спецификација : име На Производ : ткаенина против зрачење/ткаенина од метални влакна функција : анти-зрачење, антистатички состав и содржина : обоена метална плетена ткаенина, Издржлива, лесна за чистење, антиоксидација, анти-зрачење и добар електромагнетен заштитен ефект., ефикасно заштитени мобилни, микробранови сигнали, телефон, Bluetooth, интелигентни инструменти, безбедносни системи, радар, воено емитување итн. Се користи за заштита на облека, шатори итн.Пакување листа : 1 парчиња анти-зрачење метални влакна ткаенина. Се користи за заштита на облека, шатори итн.Тежина : 212г/м2 забелешка : дали ефектот на тестот е ефикасен или не, мора да се тестира со метод на согорување и метод на екран на допир., ефикасно заштитени мобилни, микробранови сигнали, телефон, Bluetooth, интелигентни инструменти, безбедносни системи, радар, воено емитување итн. Ако се мие според овие насоки и се чува без механички и хемиски стрес, ткаенината треба да ја задржи својата заштитна ефикасност на неодредено време. Број на модел : WJZHSM Боја : Blue2 ткаенината против зрачење со влакна еми мател ќе ги заштити СИТЕ извори НА ЕМП и зрачење. Завесите и ѕидните облоги се исто така многу добри.Дише, погоден за топла клима, погоден за шиење според вашите потреби.

Карактеристики на производот

Product name:
anti-radiation fabric/metal fiber fabric
Function:
anti-radiation, anti-static
Composition and content:
Colored metal knitted fabric, Durable, easy to clean, anti-oxidation, anti-radiation, and good electromagnetic shielding effect.
Width:
150 cm (59in) ,sold by metre.
Weight:
212g/m2
Note :
Whether the test effect is effective or not must be tested by combustion method and touch screen method.
Packing list:
1pcs anti-radiation metal fiber fabric
Свеж

Поврзани производи