.

.

New
Мијалник за четка на Монт Марти. Чистач и фен чистач за четки за бојадисување од не'рѓосувачки челик. Погодно за акрилно и масло за сликање.

Мијалник за четка на Монт Марти. Чистач и фен чистач за четки за бојадисување од не'рѓосувачки челик. Погодно за акрилно и масло

DEN 479.84

Стока
Во продавницата

Трајно : Оваа чистачка за четка за боја е направена со тело отпорен на 'рѓа и спирална рачка. Чистење на четки за брзо боја : Спиралната рачка ги суспендира четките во вода за чистење. Лесно сушење четка за боја : Едноставно извадете ја водата од фиоката за да оставите суспендирани четки да се исушат. Повторно користете терпентин и вода : Екранот на решетката во долниот дел на фиоката овозможува да се реши седиментот за да можете повторно да ги користите терпентините или водата. Го подобрува животот на четки за боја : Оваа чистачка од четка од не'рѓосувачки челик е дизајниран да ги заштити четката за четки и да им даде подолг живот. Трајно : Оваа чистачка за четка за боја е направена со тело отпорен на 'рѓа и спирална рачка. Чистење на четки за брзо боја : Спиралната рачка ги суспендира четките во вода за чистење. Лесно сушење четка за боја : Едноставно извадете ја водата од фиоката за да оставите суспендирани четки да се исушат. Повторно користете терпентин и вода : Екранот на решетката во долниот дел на фиоката овозможува да се реши седиментот за да можете повторно да ги користите терпентините или водата. Го подобрува животот на четки за боја : Оваа чистачка од четка од не'рѓосувачки челик е дизајниран да ги заштити четката за четки и да им даде подолг живот. Мијалник за четки од не'рѓосувачки челик Монт Марти е суштинска алатка за уметниците. Одликувајќи се со високо практичен дизајн, оваа чистачка за четка за боја отпорна на 'рѓа го прави брз и лесен за чистење и сушење на четките. За издржливост и отпорност на 'рѓа, телото на оваа мијалник за четки е направено од не'рѓосувачки челик. Како и да понуди погодно решение за чистење на четки, оваа алатка помага да ги заштитите вашите четки и да им дадете подолг живот. Спиралната рачка ги суспендира четките во терпентин и вода без да ги оштети влакната. Откако ќе се исчисти, можете да ја испразните фиоката за чистење четка од не'рѓосувачки челик и да ги оставите четките за боја суспендирани во воздухот да се исушат. Во долниот дел од фиоката за чистење четка за боја, ќе најдете корисна функција на екранот со мрежа со двојна функционалност. Можете да го користите ова како полу -абразивна површина за четки за чистење и исто така собира талог за да можете повторно да ја користите водата или терпентин. Внимавајте на четките и олеснете го расчистувањето со оваа чистачка за четка за боја без проблеми. Вклучува : 1 чистач за четка за боја.

Карактеристики на производот

Свеж

Поврзани производи